Petice proti propuštění učitele

Od: Datum: 22.05.13 15:09 odpovědí: 2 změna: 22.05.13 16:26

Dobrý den. Potřebuju nutně poradit. Na gymplu máme učitelku- němčiny. Dneska nám řekla, že dostala výpověď, asi je moc učitelů na škole a přišlo to na ní (je pravda že přesný důvod nevíme?!). Jde o to, že je to jedna z nejlepších kantorů na škole. A zvlášť z učitelů, kteří nás učí je ona ta jedniná, co nás hodně naučí. Takže pak se můžeme jít klidně klouzat.*plac* Myslíte, že když sepíšeme petici PROTI propuštění učitele, že bychom mohli být úspěšní? Vždyť když lze sepsat petice pro vyhození učitele, tak proč ne naopak? A kdybychom petici sepsali, kolik bychom museli mít podpisů? (škola má asi 600 studentů) A podpisy by musely být pouze od studentů školy (rodičů ne?)?

Prosím prosím, poraďte!*hej*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sarkaona*
Datum: 22.05.13 15:33

Určitě by tam mělo být uvedeno, kdo petici sestavil a pak jména a příjmení a bydliště a těch podpisů co nejvíc! Takže klidně i rodiče, protože i jim přece záleží na tom, kdo jejich děti vyučuje...držím palce!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.13 16:26
avatar

Určitě Vaše učitelka obdržela výpověď? Nekončí její pracovní poměr na dobu určitou (takto dnes uzavírá pracovní poměr hodně státních škol) uplynutím sjednané doby?

Pracovní poměr na dobu určitou sjednávají obě strany dobrovolně, obě strany vědí, do kdy bude pracovní poměr trvat, a kdy skončí.

Možná dnes zaměstnavatel paní učitelce jenom oznámil, že s dalším zaměstnáním nepočítá (to hodně lidí zaměňuje s výpovědí).

Pokud šlo o výpověď, mohla by petice přimět zaměstnavatele k zamyšlení (i když i o tom pochybuji). Jde-li o druhý případ, nebude petice pravděpodně nic platná.

___ Kromě petice byste se mohli mohli/měli obrátit na zřizovatele školy, případně petici adresovat vedení školy i zřizovateli.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.