Zesměšování na pracovišti

Od: Datum: 22.05.13 14:51 odpovědí: 12 změna: 22.05.13 23:18

Dobrý den, vedení nám v práci vypracovalo tabulku, pověsilo na nástěnku na chodbu (kudy všichni prochází) a dávají nám tam smajlíky. zamračeného, úplně zašklebeného a tak... Chci se prosím zeptat, jestli si to vůbec můžou dovolit, tak veřejně nás zesměšňova, jak malé děcka ve škole. Vždyť nesmí nikde veřejně viset ani jméno zloděje.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 22.05.13 14:59

A jak konkrétně vás tím zesměšňují? V Kauflandu je například na chodbě tabule kde zaměstnanci smajlíkama hodnotí náladu na pracovišti, je to dobrá věc, protože z toho šlo dobře vyčíst kdo to tam kazí :D Jinak zaměstnavatel má právo říct svým zaměstnancům, že není spokojenej s jejich výkonem :) to není zesměšnění ovšem.

Ohodnoceno: 0x

Od: zamestnanec*
Datum: 22.05.13 15:10

Ano, určitě má zaměstnavatel právo mi říct, že není spokojený s mým výkonem, ale podle mě ne tak, že jdu kolem nástěnky a vidím tam zašklebeného smajlíka, že jsem měla něco špatně. Podle mě má přijít za mnou a ne abych se to dozvěděla z nástěmky. Asi jsem "divná" ale mě to asi uráží, že se mi za rožkem třeba někdo hihňá, že už mám tři smajlíky a on jenom jednoho.

Datum: 22.05.13 15:23

Jo, u nás se tam lepí jen červení smajlíci. Stejně je to k ničemu :D

Od: wamp®
Datum: 22.05.13 15:04
Hmm,Vaše vedení má evidentně smysl pro humor:-DA oni jsou tam také?Doplnila bych je
Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.05.13 15:14

Podle vaší reakce soudím, že ty šklebáci tam jsou oprávněně :):(*bum**frajer*:-P*tuc*

Ohodnoceno: 2x

Od: zamestnanec*
Datum: 22.05.13 15:34

No tak naštěstí já tam zatím žádného nemám, ale mě osobně to vadí.
echápu
co je to za jednání, že se dozvíte z nástěnky, že jste včera udělal něco špatně aniž by vám to někdo řekl osobně a ještě ván strhnou peníze. Vždyť ani ti po... zloději nemůžou být nikde na nástěnce :(

Datum: 22.05.13 16:17

Osobně Vám to vadí a asi Vás to i uráží... Proč to tedy nepovíte tomu, kdo toto v zaměstnání zavedl? Nemyslím, že jde o zesměšňování na pracovišti (či šikanu). Účel je zřejmě docela jiný, ale posuďte sám/sama, zda se vám na pracovišti neděje třeba toto:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Mobbing

Ohodnoceno: 3x

Datum: 22.05.13 15:18

jezis totto bych neresil , je to normalni a kdyz vedeni chce tak klidne , neni na tom nic spatneho , v lidlu treba meli cerne puntiky , je treba se vic snazit a nebyt brucoun

Od: momo®
Datum: 22.05.13 15:51

Za komančů to byla tabule cti. Teď jsou to smajlíci. Nová doba! Přeju hezký den. M.

Datum: 22.05.13 16:22

Kdysi jsme to ve firmě zavedli taky. Nástěnka a na ní všechno - spotřeba nafty, provoláno v mobilech, najeté km... Chlapi se u toho štengrovali navzájem, se mnou si domluvili, jestli bude nějaká odměna pro nejlepšího ;). Brali to s humorem A na druhou stranu ti, kterým se do té doby vytýkala spotřeba apod. měli najednou před očima to, že to jde jinak. *zed*

pochopitelně tam udělali kolonku i pro mě. Přesně - dostávala jsem smajlíky zato, když jsem jim něco vytýkala *cert* nebo za to, když jsem je pochválila *slunce*. A je pravda, že leckdy jsem se nad tím špatným smajlíkem *cert* zamyslela. Mě to třeba nepřišlo, že jsem řidiči nějak ublížila, ale on to od volantu viděl jinak. Takže na základě tohodle jsme si to vyříkali a bylo to. Jojo...to byly krásný časy.

Takže já na tom taky nevidím nic špatnýho *nevi*. Neberte se v životě tak vážně ;)

doplněno 22.05.13 23:13:

Ivik. Jen upřesním. Já jsem byla majitelkou firmy *smich*

Ohodnoceno: 1x

Od: ivik®
Datum: 22.05.13 23:11

Je vidět, že vaše vedení má tzv. hovno na práci a vy na ně děláte a oni se baví...Jen tak dál v našich firmách!

Od: hop®
Datum: 22.05.13 23:18

Já bych tomu neříkal "zesměšňování", ale "motivace". Pokud nebudete dělat chyby, nebudete "zesměšňována", v tom právě je ta motivace k lepšínm pracovním výkonům. Zaměstnavatel to pojal trošku netradičně, ale já bych to spíš ocenil než odsuzoval. A pokud Vás to irituje, jděte pracovat jinam...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.