Sociálka -Hmotná nouze mi byla zamítnuta

Od: Datum: 22.05.13 12:20 odpovědí: 7 změna: 22.05.13 16:46

Dobrý dnes jsem byla na úřadu práce, jsem už déle než dva roky nezaměstnaná,nepobírám žádnou podporu a ani žádnou hmotnou nouzi. A na to se právě Vás chci optat, jaké s tím máte zkušenosti. Mně na sociálce řekli ,když jsem se ptala,že žádnou soc.podporu nedostanu a na žádné soc. životní minimum nemám právo ani nárok,když jsem se jich ptala proč,řekoli mi toto: Životní minimum byste dostala,kdybyste prokázala,že jste samoživitelka, (samozřejmě nejsem,mám přítele,je otcem mé dcery,který pracuje a má příjem více než 8000 kč,bydlíme spolu) a bez otce dítěte se kterým byste nežila a kdybyste měla prokázáno,že pokud by s váma nebyl,platil by na Vaši dceru alimenty. je toto vůbec možné?! Chtěli mi tím vlastně říct zjednodušeně,že pokud mám partnera,nebo manžela,tak mě má i dceru živit sám?Že prý na tohleto automaticky pak už jenom ztrácím nárok? je to opravdu hrozné,co se v našem státu děje,vůbec to nechápu,vždyť my jste doma tři v rodině,žijeme z huby do huby a to,aby jsme se měli alespoň trošičku lépe,by nám musel přítel vydělávat v práci tak nejméně 30 tisíc,což za měsíc samozřejmě nemá. Jinak, já bydlím už 30 let na vesnici, rodinu už svou nemám,přišla jsem o matku v mém 1.roce života a o všecky další v 18-ti letech, do většího města (vzdáleno od nás 30 km), které má cca 20000 obyv, jezdím hledat práci,ale bohužel stále bezvýsledně. nemohu totiž pracovat na plný úvazek nebo na směny, kvůli tomu,že dcera chodí ráno do školky jezdíme v půl deváté ráno autobusem,jsme závislí na autobusech a prostřídat se pracovně s partnerem také nemůžu,protože on sice auto má,ale velmi nepravidelnou prac.dobu a dělá spíš až do večera,takže nemáme ani babičku,co by nám pomohla s hlídáním. takže to mám takhle blbé,tak neustále sháním práci na zkr.úvazek a tyhle místa už bohužel nejsou.

krom toho,mám všude nastrkané inzeráty s mou nabídkou na úklid,či hlídání dětí,ale neikdo se zatím neozývá:(

Co s tím? je to vůbec možné,aby se mnou na soiálce takhle vyběhli? a to už jsem tam byla po několikáté.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.13 12:52

Nikdo s Vámi nevyběhl. Takový je zákon, stojí pár korun, kupte si ho, přečtěte a uvidíte sama. Za komunismu jsme si zvykli, že nás stát dotoval, ted si musíme uvědomit, že stát není dojná kráva, a že naše sociální politika mění svuj pohled na "vydržování vyžírek". prosím, abyste si uvědomili, že jen cituji zákon, ne svuj názor. Kdyby nás ruzne etnické skupiny nedojily, bylo by více dávek. To , že stat okrádá pomocí pilitiku sám sebe taky nechme stranou.

Opravdu, je to tak jak vám řekli na sociálce. Bohužel. My jsme 4, manželka má přesně tolik abychom se vešli, a nikoho nezajímá, zda se vejdeme opravdu. Práce není a bude ji stále méně. Doktorka sociální práve na VS řekla, že si bohužel musíme zvyknout, že práce bude stále méně dostupná. Chdit dokola na sociálku nemá význam, dokud se nezmění zákony a ony se jedině zpřísní, je to zbytečné se rozčilovat. Nedají vám to a sama sebe stresujete.

Pokud máte partnera je tedy společně posuzovanou osobou do příjmů a tedy se do dávek nevejdete.

doplněno 22.05.13 12:56:

p.s. my vyjdeme ve velkém městě s 14.000 na 4 lidi, takže je potřeba se uskromnit. Jde o to, co považuje člověk, že musí mít. Až přijde práce, bude líp. Do té doby je nutno vyžít s tím co je. Stát nepočítá se změnami.

Bohužel nelze posoudit co píšete, bylo by nutné znát počty lidí, kde bydlíte ( stačí velikost města) , věk osob a platy a příjmy ( všechny)

Tady jste dost anonymní tak se klidně rozepište a zkusíme najít co ze sociálnky získat.

Pokud chcete příspěvek na živobytí nebo doplatek na bydlení, tak kolik máte náklady na bydlení?

doplněno 22.05.13 12:57:

Trochu mě zaráží , že nedostáváte NIC. Vy nemáte přispěvek na dítě?

doplněno 22.05.13 13:15:

jirbar: to je nepřesné co píšete

Důvod. Zákon předpokládá, že si vezme do péče. No ale ona nevezme, protože ho již v péči má.

Navíc bacha, pěstounská péče a mít někoho v péči je rozdíl. Navíc se nově mění zákon o pěstounské péči.

Radit někomu, at opustí přítele, aby byla samoživotelka, je je zhýralé :) (chudák paní), to už je jako poradit ať strčí nohy a ruce pod kola vlaku, aby dostala 12.000 z dávek na péči. :) )

Ohodnoceno: 0x

Od: jirbar*
Datum: 22.05.13 13:08

Musíte si poradit. Přítele poslat pryč, nechat si soudně vyměřit alimenty. Budete samoživitelka.

Jisté dnes již početné vrstvy si berou do pěstounské péče své vnuky, neboť rodiče se jako nestarají. Stát jim vyplácí mastný pěstounský příspěvek. Nebo jim přispívá na bydlení kde tisíce jdou do kapes nájemců kteří pronajímají objekty na spadnutí.

Pozor ale neuspěchat. Jedna hodně stará babička s minimálním důchodem se začala starat snad o vnoučka jehož rodiče snad zahynuli. Dozvěděla se a požádala o pěstounský příspěvek. Nedostala nic.

Důvod. Zákon předpokládá, že si vezme do péče. No ale ona nevezme, protože ho již v péči má.

Datum: 22.05.13 14:03

Rodina hospodaří jako celek. Takže jestliže součet příjmů všech členů rodiny je nad limitem životního minima rodiny, je to v pořádku.

Ohodnoceno: 1x

Od: monika23
Datum: 22.05.13 14:14

A zažádala jste písemně nebo jen ústně? Na vše jsou formuláře, takže si je podejte a oni vám musí poslat vyrozumnění. Přídavky na dítě, příspěvek na bydlení, životní minimum, existenční minimum. Sociální dávky pro osoby v hmotné nouzy. Zkuste vše, držím palce.

Od: bibina777
Datum: 22.05.13 14:44

Zažádala jsem si i písemně asi2x, přišel mi dopis,že má žádost byla zamítnutá.

Datum: 22.05.13 14:16

Bohužel "jirbar" má pravdu, když zapřete přítele tak na dávky dosáhnete. Nedivím se, znám několik matek co sice bydlí s otcem svého dítěte ale jsou posuzovány jako samoživitelky.

Datum: 22.05.13 16:46

Vyživovací povinnost k Vaší dceři máte Vy a její otec. Pro účel státní sociální pomoci, a/nebo pomoci v hmotné nouzi se vždy posuzují společně všechny osoby žijící ve společné domácnosti.

Je-li Vaše domácnost tříčlenná (oba rodiče + jedno dítě), činí životní minimum domácnosti v případě dítěte do 6 let věku 7.710 Kč měsíčně, v případě dítěte do 15 let věku 8.110 Kč měsíčně a v případě dítěte do 26 let věku 8.420 Kč měsíčně.

Jsou-li příjmy domácnosti vyšší než uvedené částky, mohli byste mít za předpokladu, že bydlíte v pronájmu (nikoliv v podnájmu) nebo ve svém domě/bytě, nárok na příspěvek na bydlení. Na ten vzniká nárok v případě, že 30 % (v Praze 35 %) příjmů domácnosti nepokryje náklady na bydlení.

___ Odkazy:

Životní minimum

Příspěvek na bydlení

A pro úplnost: Přídavek na dítě

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.