Hrubý domácí produkt

Od: Datum: 21.05.13 11:46 odpovědí: 13 změna: 22.05.13 20:00

Vysvětlíte mi někdo proč HDP u nás se stále propadá? co by se muselo změnit aby rostl?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.13 12:26
avatar

stačilo by kdyby si vláda vytáhla hlavu ze zadku. to je I. faktor. Za II. aby uvolnila státní prostředky na financování staveb a podobně. Vše je neskutečně přiskrcené, ekonomika bez toho aniž bys se do ní nalily peníze nemůže růst (roste jen V pRaze-specifický microregoin). Je škoda, že to pražáci a poslanci nevědí. Lidi se obávají krize a méně utrácejí a šetří, peníze nejsou v koloběhu trhu, jsou v bankách nebo "pod polštáři" a lidé málo nakupují. Tím jde vše do pr . . . e. Na to nepotřebujete ani VŠ. Mj. u nás jsou paliva poměrně dahá díky všem na ně našroubeným daním, řidiči tankují v Poslku a Maďarsku a to má taky dopad na vývoj ekonomiky. III. Faktorem je Kalousek, co může to pos...e. To je taky fakt. Měl by více studovat ekonomiku a její aspekty v praxi. Je pokračovatelem udržitelného rozvoje rozvratu Ćeské republiky z ekonomické stránky, jak to započal naštěstí již bývalý prezident V.K. Když vláda podporuje propad ekonomiky tak k němu musí zákonitě dojít dříve nebo později.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ekonomika
Datum: 21.05.13 12:38

řeším je tedy pustit více peněz do oběhu aby vytvářely další peníze,tím se zvýší HDP chápu to správně?

Datum: 21.05.13 12:44
avatar

Ano, to by vedlo ke zvýšení DPH a inflace.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.05.13 14:01
avatar

podívejte, když stát uvolní finanční prostředky na cokoli, zvýší se tím také zaměstnanost, začne se obecně více vyrábět (nebo stavět) a i více spotřebovát a ekonomika tím pádem více vyprodukuje - produkt poroste.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.13 15:40
avatar

Pokud je "uvolní" tak stoprocentně. Pokud si je ovšem půjčí... minimálně někdo bude muset platit úroky a pak taky splácet. Jak to dopadá, když si někdo půjčkami zvyšuje životní úroveň, to se tu řeší furt:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.05.13 15:50
avatar

miramira, myslíte si, že se začne více vyrábět? Čeho, kde? V těch zlikvidovaných, vystěhovaných, rozkradených, rozprodaných, vlastně neexistujících továrnách? Výrobnách? Bude snadnější to dovézt, nejlépe z nějaké Azie. Třeba Číny! *plac**zed**plac*

doplněno 22.05.13 07:18:

miramira, to není názor, to je pláč. Já pláču, ale nezměním, co existuje. Pokud bude vedení rpubliky vymýšlet číčoviny, do kterých nacpe peníze, např: Jezděte do práce na kole! Když ještě včera dotovali nákupy aut, a jiné a jiné fakt číčoviny, nic se nezmění. To se nezmiňuji o tunelech. *zed* Slova, slova, slova!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.13 19:49
avatar

aha, tak tyhle názory mám nejraději. My asi v čechách nemáme průmysl. No "potěškoště".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.13 17:05

...Je škoda, že to pražáci a poslanci nevědí...copak miromiro, nějakej komplex burana z venkova, že se otíráž o pražáky? Co si asi tak myslíš, že pražák s tím asi udělá? Kulový, stejně, jako ty. Jinak o HDP je zajímavý článek zde: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013041403

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 21.05.13 16:55
avatar

Trochu kacířsky se zeptám: proč by měl růst? Kam by pořád všechno mělo růst? Do nebe? Na kraj vesmíru? Lidí u nás ubývá a "ekonomové" pořád chtějí růst. Proč? Kam? S růstem pak požadují znehodnocování měny (inflaci). Proč?! K čemu je růst, když zároveň "potřebujem" znehodnocení výsledku? Tohle je špatně. Růst nade všechny meze nepotřebujem a inflaci taky nepotřebujem.

A samotný HDP je taky divný ukazatel. Co by ho zvýšilo? Třeba násilné demonstrace. Nebo přírodní katastrofy. Je to divné? Není. Na demonstrace se musejí poslat početné policejní oddíly a náklady na ně a na celé akce se taky započítávají do HDP, tedy ho zvyšují. Podobně katastrofy, taky stojí dost peněz - hurá, zvyšuje se HDP.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.05.13 19:46
avatar

růst HDP tak trochu kopírujei životní uroveň. Pokud klesá,klesá i naše koupěschopnost a obecně naše "blaho". Dobře tak klidně ať spadne na dno. Jen naše životní úroveň bude tomu odpovídat. Chcete HDP jako mají rozvojové státy Afriky . . . . asi jo. chytráci. Na pražácích mě vadí to, že si myslí, že je v celé ČR ekonomická situace podobná jako v Praze a co pražák to pravičák, byť nám to tu pravicová vláda pěkně celé decimuje a ekonomiku táhne k zemi. Protikrizová opatření nejsou žádná, jen samé tunely jako S-karta, karta pražana a další a další tunely. MJ. pokud bude Čína se svým růstem k nezastavní a my půjdeme ke dnu, dojde doba kdy si nás čechy číňani koupí s tím vaším rusky mluvícím václavákem (=hanba PRahy) a třaba i ivanovýma varama. Ke zvyšování DPH není třeba povodní, stačí kdyby ti idioti na ministerstvu dopravy nechali dostavět nedostavěné dálnice. Zeptejte se kura přerováka, kde chybí cca 20km D1, jak se mu žije v jeho městě,kde je neskutečně ucpaná kolabující doprava. Nedivil bych se,kdyby na vás nevlídně vyjel. Samozřejmě ukazatel HDP není všespasující a někdy sčítá i hrušky s jabkama, ale teď to směruje fakt někam, kde to moc hezké není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 22.05.13 11:42
avatar

Nechci nějak rušit Vaše krásné rozčilení, ale odpovídáte mi, jako bych byl Pražan. Nejsem.

A že by HDP kopíroval životní úroveň? To si nemyslím. HDP je v podstatě utracené množství peněz za rok. Kdyby došlo k hyperinflaci, asi by i raketově rost HDP. Ale v takové situaci rozhodně nepředpokládám raketový růst životní úrovně. (Chcete-li, mrkněte na odkaz
http://www.penize.cz/hdp/252186-jak-v-trenyrkovem-kralovstvi-varili-hdp).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.13 20:00
avatar

myslím si, že není třeba řešit konkrétně moji polemiku k otázce, ale odpovědět spíše jasně přímo tazateli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 21.05.13 18:21

Optimální je velké zemětřesení. Poté je potřeba velký objem stavebních prací a ty miliardy jsou v HDP vidět. Ale každý můžeme přiložit ruku k dílu. Stačí vyrábět zmetky, které mají krátkou životnost a máme zajištěnou výrobu. Dalším návrhem je začít do HDP počítat i sběr hub, borůvek a jiných plodů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.