Ochranná přilba vs. vyztužená kšiltovka

Od: Datum: 20.05.13 09:54 odpovědí: 6 změna: 20.05.13 12:40

Dobrý den,

bratranec realizuje zateplení fasády, je živnostník. Dosud nosil na lešení vyztuženou kšiltovku, splňující normu EN 812. Nyní byl bezpečnostním technikem upozorňen na nutnost nošení přilby, která mu ale nevyhovuje, protože se mu při každém pohybu posunuje. Již hodinu se snažím vygooglit normy, které toto upravují - uvítala bych proto polopatickou odpověď na otázku, zda je možné nosit vyztuženou kšiltovku místo helmy, popř. jak se tyto dvě ochrané pomůcky srovnávají, a která norma či zákon stanoví, že při práci na lešení je nutné nošení výhradně helmy. Naprosto akceptuji, že se jedná o ochranu jeho zdraví, zároveň bych této problematice chtěla lépe porozumět aby nedocházelo ke zbytečným rozporům a placení pokut bezpečákovi. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.13 10:37

nejsem odborník, ale lenom při letmén zagůglení - norma EN 812 stanovuje požadavky na ochranu hlavy při nárazu hlavou do něčeho. třeba já nevím v nízké chodbě, kdy hrozí náraz hlavou do nízkého stropu. oproti tomu požadavky na ochranu hlavy před předměty, které mohou spadnout z výšky na hlavu (což při stavbách bude spíš) stanovuje norma EN 397 a ta první je pro tyto případy nedostačující.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.05.13 11:15

Ve vlastním zájmu by měl používat helmu. Kdyby jste viděla smrťáky na stavbách, z velké části zbytečné, rychle by podobné myšlenky odezněly. Jednou to může být kus cihly, část lešení, kladivo, hřebíky..

Pokud helma nedrží, pak má špatnou velikost, a nebo nevhodnou helmu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rara*
Datum: 20.05.13 12:39

Mockrát děkuji. Smrťáky na stavbách si představit dokážu. Šlo mi o porovnání jednotlivých bezpečnostních pomůček a norem, které upravují jejich nošení - v žádném případě jsem nenaznačovala, že je nošení helmy zbytečné.

Od: rara*
Datum: 20.05.13 12:40

Děkuji za srozumitelnou odpověď!

Datum: 20.05.13 11:46

Jak vypadá kšiltovka, schopná ochránit hlavu když na ní spadne něco z výšky s lešení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rara*
Datum: 20.05.13 12:36

Tak to prosím Vás nevím, já se jen s dovolením dotazuji a rozšiřuji si obzory v oblasti, která je pro mne úplným tabu (bezpečnost práce), jelikož vím, že neznalost neomlouvá, snažím se dopátrat informací. Pokud máte konstruktivní odpověď na mou otázku, tak Vám za ni děkuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.