Co koupit kamarádovi do USA

Od: Datum: 19.05.13 20:03 odpovědí: 9 změna: 20.05.13 20:43

Dobrý den,

chci poslat kamarádovi do USA balíček. Je to kamarád přes internet (ne nikdi falešný..) a dost jsem si ho oblíbila a chci mu něco poslat. Něco, co je typicky české a ještě lépe plzeňské, protože jsem z Plzně. Už mám naplánovanou plechovku piva Pilsner Urquell a pak mi napadlo upéct perníčky a jeden udělat nějak "extra" a něco na něj napsat. K tomu ještě samozřejmě strčim do obálky dopis. Nechci kupovat nic moc drahýho a hlavně ten balík musí mí taky nějakou určitou váhu abych se doplatila a také to nesmí být nic, co mi tam shnije bude smrdět a pak mi to nakonec pošlou s nějakym celnim dopisem zpátky. Kdyby vás něco napadlo, co když mu pošlu a bude to fakt české, co si v USA jen tak nekoupí a udělá to radost, tak budu ráda. (Je mu 27let )

Díky za každou radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 19.05.13 20:11

Balíky nejsou až tak drahé podle váhy, takže to zas tolik neřeš, nebude to takový rozdíl. Posílám do USA občas věci a většinou to stojí méně, než jsem čekala.

K pivu bys mu mohla přibalit nějaký pěkný pulitr nebo korbel z českého skla, to je ve světě proslulé.

Také by k tomu nebylo špatné DVD s nějakým dle tebe dobrým českým filmem (a s anglickými titulky).

Pokud čte, knihu od nějakého českého autora přeloženou do AJ.

Cizincům se také často kupují klasické kulaté lázeňské oplatky.

doplněno 20.05.13 19:10:

babkazov: myslím, že je to američan a nestýská se mu tedy po ničem českém ;)

K Absintu: V USA je zakázaný, myslím, že není moudré ho tam posílat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: claire*
Datum: 19.05.13 20:12

Co třeba pohlednice s významnými budovami, ZOO, nebo fotky ze Slavností svobody? Vyfoťte se u památníku Díky, Ameriko! a pošlete mu tu fotku ;) Ještě mě napadá nějaká figurka nebo plyšový velbloud ;) A to pivo je samozřejmostí ;) Možná i nějaké letáčky z prohlídky pivovaru a pivovarského muzea. Škoda, že nejdou poslat vošouchy :-P Ale možná nějaký pytlíček koření od Antonína? To je také docela věhlasné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 19.05.13 20:20

Potraviny neposílej - ani v konzervě (pivo) - nedojdou... ;)

Upleť mu šálu, kup krtečka, karlovarský porcelán, novoborské sklo, šutr z Macochy (nebo třeba z Berounky - když z Plzně). Nebo mu vlastnoručně nafoť okolí, pošli mapu nebo knihu o Česku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 20:30

posilame kocici jazycky. piva, lazenske oplatky, trojhranky, pak z veci sklo, bižuterii, trička (třeba co sezenes na infocentru města)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 20.05.13 06:30

Místo plechovky piva tričko s obrázkem třeba s firmou pivovaru nebo nějakým typicky českým motivem. Tričko může nosit. Nebo typického českého plyšáka, třeba krtečka a odkaz na videa s krtečkem a poznámku, že byl i kosmonautem a jeden astronaut ho vzal s sebou do vesmíru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mickeymouse*
Datum: 20.05.13 07:41

Já jsem posílala absint a byl to velký úspěch. Pokud nechceš drahý, tak v Plzni, kousek od Plazy je speciální obchod s alkoholem a tam mají absint za stopade dvoudecový, dárkové balení, keramická nádobka se zavoskovaným hrdlem. Jinak Pilsner Urquell si může koupit i tam u nich, ani takový kokotiny jako plyšáky nebo bižuterii bych neposílala, kor chlapovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.13 10:25
avatar

Zeptejte se ho, po čem se mu stýská. ;) Takhle se zeptal kamarád svých dětí a zjistil, že chtějí rohlíky a hořčici. Žena chtěla tlačenku :D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.05.13 20:22

mým dětem se stýská po českém chlebu, utopencích a škavrkovém sádle. JInak veškerý alkohol , který se prodává tady , se dá sehnat i tam. já když tam jedu vezu - nikoliv sebou do letadla ale jako spoluzavazadlo , chleba , rohlíky a prášky do pečiva. , sušené droždí. a hlavně české knihy. Neposíláme nic, jen gratulace.Zeptejte se ho rovnou co by mu udělala radost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.13 20:43
avatar
Pošli mu atlas světa, ten je teď v americe populární...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.