Upravení cesty v lese

Od: Datum: 19.05.13 16:44 odpovědí: 5 změna: 20.05.13 19:41

Zdravím! Jezdím downhill na kole a chtěl bych si zařídit nějaký vlastní sjezd. Našel jsem si takový pěkný kopec v lese , na kterém je nepoužívaná cesta dolů. Zatím jsem z ní jen odstranil popadané větve atd , ale teď přichází problém. Mohl bych být nějak finančně stíhán , kdybych si zde postavil z vlastního dřeva různé skoky? Vypadalo by to asi takto : http://www.ceskebikeparky.cz/uploads/ https://www.poradte.cz/images…y-cr/svinorky/prekazky/11.jpg a v zatáčkách nějaké klopenky : http://kissofdead.wbs.cz/klopenka.jpg , samozřejmě menší. Neporušil bych při tom žádné kořeny ani kameny v zemi , abych zachoval strukturu země. Les patří obci a není nijak zvlášť upravován , ani chráněn rezervací , ani ničím podobným. Děkuji .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.13 17:28
avatar

V každém případě má les nějakého majitele.A tomu nebude recht,jestli mu na pozemku vyvíjí nějakou aktivitu.Doporučil bych se na majitele obrátit a vyjasnit s ním detaily úprav.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 19.05.13 19:40
Ver tomu, ze I nepouzivana cesta se obcas pouziva. A pokud ji zatarasis prekazkama, tak bude problem. A zakon schvalnosti rika, ze az tam prekazky postavis, tak se tam jezdit bude.
Zajdi.za majitelem se domluvit
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.05.13 20:57

Les má vlastníka, tak jak tam chceš něco upravovat na cizím? S tím máš problém. Neporušil by jsi kořeny, ale zákon. Co kdyby někdo přišel k vám do bytu a upravoval? Proč jsi se už nešel poptat na obec co by na to řekli? Ideální by bylo to zakrýt sportovní ... organizací.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kolista
Datum: 20.05.13 10:48

Oficiálně nesmíš, dá se domluvit s hajným..

Na cestě určitě ne, i když vypadá nepoužívaně. Když už tak přímo v terénu kde skokánek nevadí. A lepší je najít už hotové než se babrat se stavěním...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vyti
Datum: 20.05.13 19:41

No to bych rád , ale tady nic takovýho neni :/

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.