Nemoc s povolání

Od: Datum: 19.05.13 16:21 odpovědí: 2 změna: 20.05.13 02:29

Prosím o radu.Byla mi přiznána nemoc s povolání(atopický ekzém),ale mám smlouvu na dobu určitou a to do konce srpna.Může mě zaměstnavatel propustit?A pokud ano,mám nárok na odškodnění?Děkuji M.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gustav*
Datum: 19.05.13 17:23

Pochopiteln+, propuštění je reálné i s případnou výší odškodnění podle doby prac. poměru / G.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.13 02:29
avatar

Za nemoc z povolání odpovídá poslední zaměstnavatel, u kterého jste pracoval za podmínek, za kterých nemoc z povolání vzniká.

Odškodnění za nemoc z povolání bude plněním z povinného úrazového pojištění zaměstnavatele.

Zaměstnavatel za nemoc z povolání bude odpovídat i do budoucna, i po skončení zaměstnání. Veškeré nároky budete muset uplatnit jeho prostřednictvím, i když už budete pracovat jinde. Pouze v případě zániku odpovědného zaměstnavatele byste musel jednat přímo s pojišťovnou.

___ Pokud pro Vás zaměstnavatel nebude mít práci, může Vás propustit. Ale vzhledem k tomu, že Váš pracovní poměr skončí uplynutím sjednané doby již v srpnu t.r., se mi nejeví výpověď ze strany zaměstnavatele jako příliš pravděpodobná.

Pokud byste od zaměstnavatele obdržel výpověď podle § 52 písm. a) až d), měl byste nárok na odstupné. V případě písm. a) až c) by šlo v závislosti na délce zaměstnání o jedno až trojnásobek průměrného výdělku; v případě výpovědi podle písm. d) ve výši dvanáctinásobku průměrného výdělku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.