Na dioptrické brýle polarizační?

Od: Datum: 19.05.13 10:49 odpovědí: 9 změna: 19.05.13 23:57

Dobrý den, nosím již nějakou dobu diotrické brýle na dálku. Tyto brýle se ovšem nehodí přirozeně pro sluneční dny, kdy by bylo potřeba zrak chránit. Jsem v tomhle úplný laik, a tak by mě zajímalo, jak tohle řešíte vy.

Sundaváte si dioptrické brýle a nosíte při slunečném počasí jen ty slunečné? Našel jsem také na internetu v nabídce jedné optiky to, že si mohu zakoupit pouze tmavá sklíčka proti slunci a ty se pak přichytí nějakou svorkou na ty klasické dioptrické. Což je dobře, protože pak člověk vidí jasně(což se při použití obyčejných brýlí říci nedá, neboť sice máte zrak chráněný, ale zase nic nevidíte), ale nevím, jestli opravdu tato sklíčka poskytnou stejnou ochranu jako obyčejné sluneční brýle. Nebo lze udělat brýle s dioptriema a rovnou i jako sluneční?

Díky za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.13 11:33
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 11:33
avatar

Mám samozabarvovací a vyhovují mi. Takový ten klips na brýle mám taky, ale nepoužívám ho, je to vlastně vrstva navíc, o kterou se musíš starat, čistit, a protože je to z plastu, snadno se to poškrábe.

Dioptrické brýle se dají nechat udělat v jakékoliv variantě, sluneční, polarizační, UV, nejrůznější kombinace, cokoliv si vzpomeneš. Je to jen otázka toho, co ti je tvůj oblíbený optik schopen obstarat a udělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 11:52
avatar

A co je zákazník ochoten zaplatit..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 11:36
avatar

ano udělat sluneční dioptrické brýle jde. Čočky si můžete nechat udělat z barevného nebo kouřového skla, tak jsem si je sám pro sebe nechal udělat já.

Pak také existují samozabarvovací skla, která na slunci tmavnou. Ale s těmi zkušenosti nemám. Mrkněte se na link, třeba něco najdete.

http://www.i-bryle.cz/index.php?adr=1&docid=50

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 11:46
avatar

nech si udělat samozabarvovací a máš pokoj fungují naprosto spolehlivě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 12:15
avatar

Stačí si nechat napsat u lékaře skla Heliovar.Můžeš chtít podle procenta 25 - 75%.Ve tmě se zabarvení během několika minut ztratí,nebo zůstane jen málo,venku při osvětlení sluncem během několika sekund ztmavnou.Leta jsem je nosil velice rád,i do auta,dnes už je nepotřebuji,tak musím mít tmavé neoptické.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 19.05.13 12:21

Proč by se dioptrické brýle nehodily na slunce? UV záření obvykle odstíní materiál skel a pokud nemáte nějak zchoulostivělé oči, zvýšenému jasu se přizpůsobí. Samozřejmě pokud budete používat samozabarvovací skla, oko o tuto schopnost postupně přijde a bude vám to činit problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 19.05.13 14:40

Možnosti jsou:

- začít nosit kontaktní čočky a na ně sluneční brýle dle libosti

- koupit si samozabarvovací brýle (většina lidí je ale nedoporučuje)

- vámi popsané přídavné sklíčko (v optice mi tvrdili, že ochrana je stejná jako u brýlí slunečních), ovšem tam je zase problém estetický, není to nejpěknější

- nechat si udělat další brýle, které budou mít dioptrická tmavá skla

Já brýle mám. Pokud mám na očích brýle, sluneční brýle prostě nepoužívám a "trpím". Sundat brýle a nasadit sluneční můžu leda tak při ležení na sluníčku, jinak mi vadí, že špatně vidím. Když mám čočky, nosím na ně brýle sluneční (byla to pro mě jedna z hlavních motivací pro to s čočkami začít),

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 23:57

Měl jsem samozatmavovací, ale po diskusi v optice jsem dal zatmavené. Samostmívací fungují nejlépe v zimě, nejhůřev horku, i dle optika

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.