Nesekání obecní trávy

Od: Datum: 18.05.13 21:44 odpovědí: 9 změna: 19.05.13 21:19
avatar

V centru obce je metr vysoká tráva a obec ji neseká, ač v minulých letech byla tato její činnost celkem řádná a se sekáním se začínalo už koncem dubna a končilo se počátkem září. Letos zatím nic a při dotazu v tech. středisku se počátkem května nejprve vymlouvali, že mají pořád ještě rozbité sekačky, po 10 dnech že pršelo, teď po dalším týdnu že jim přidali někde nějaký lesopark a že na sekání nemají čas. Podivuji se tomu, protože ve vesnici máme vlastní pozemky posekány už 2x, přestože nám pršelo úplně stejně jako v centru obce. A sekačky si připravujeme už v březnu a v dubnu, aby už koncem dubna byly v pořádku. Údržba obecních pozemků by v současné době měla být vzorem pro občany v obci - to jsem četla na stránkách ministerstva živ. prostředí - a žádné obecní plochy by neměly působit dojmem, že jsou určeny neznámé nedefinovatelné skupině uživatelů a že nemají konkrétního vlastníka ani zodpovědného správce. Moje otázka zní: mají obce nějaká pravidla pro údržbu veřejné zeleně, nebo ne? Je to jejich povinnost nebo ne? Záleží na libovůli obcí, zda a jak se o obecní pozemky starají snad podle toho kdo vyhraje volby, nebo ta pravidla určuje zákon pro všechny obce bez ohledu na výsledky voleb? Který zákon a paragraf sekání obecních pozemků řeší? Moc prosím o radu, ráda bych se na řešení tohoto stavu připravila.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jirbar*
Datum: 18.05.13 21:58

Není lepší vzít kosu a posekat to a nepolemizovat. Radši se ale nejdřív zeptat. Druhá možnost. Navrněte starostovi (tkyni) ať zvýší daně z nemovitosti na maximum a z toho zaplatí další lidi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.05.13 22:04
avatar

Za obecni pozemky se ma starat obec z nasich dani. Nevim proc bych ja treba mel sekat obecni travu. Co na to alergici, kteri napriklad bydli vedle takovych pozemku?

Hlavne ze obce casto pokutujou soukrome vlastniky, kdyz neudrzuji sve pozemky a sami maji vetsi problemy. A at mi nikdo nerika ze nejsou penize.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jirbar*
Datum: 18.05.13 22:08

Charitě přece nikdo nebrání. A ty daně souhlas. Pořádné daně a pak zaplatit, když ÚS zakázal makat nezaměstnaným a pravděpodobně mají málo kriminálníků na veřejně prospěšné práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.13 22:20
avatar

Souhlasím, ale mě jako alergika dráždí i sekání trávy *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 18.05.13 22:18

Zde vám přikládám nějaké odkazy. Informaci, pokud se jedná o obec, by vám mohli dát na odboru životního prostředí nadřízeného úřadu vaší obci.

http://www.vysoka-nad-labem.cz/?id=3175&action=detail

http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/obcanske-pravo/darovani-vlastnictvi/2537-povinnost-sekat-travu-na-pozemku-a-ktery-zakon-ji-upravuje.html

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jirbar*
Datum: 18.05.13 22:30

Vyhlášky to jsou krásné, ale ještě někdo musí definovat co to je plevel. V jahodách je pro mně všechno, mimo jahod, plevelem, ale pak bych musel mít místo trávníku beton.

Jinak v zákoně je definováno něco jako plevel. Třeba bolševník a další. To jistě lidi na zahrádkách nemají.

Pro moji sousedku s tím jejím anglickým trávníkem je plevelem i smetánka lékařská (pampeliška) a je schopna si stěžovat, abych trhal hlavičky, aby neokvetla a vítr jí to nezanesl na její trávníček.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 12:45
avatar

Nám trávu v ulici seká obec dobřa, takže to je OK. Ale o keře se staraj minimálně, tak vždycky jdu a prořežu je. A v předchozím bydlišti jsem to dělal i s trávou. Když ji posekala obec, dobře. Když ne, nic se neděje - vyjel jsem se sekačkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 18:01
avatar

Tak je mi líto milí rádcové, ale Vaše odpovědi kromě pana MajstraJoe a paní Andrei1 jsou na nic. Asi čtenému textu nerozumíte, čtete sice, ale obsah nechápete a proto nevidíte dotazy, na které je žádána odpověď, pouze plkáte v duchu diskusí něco jako na Novinkách.cz.

Jde přece o to, že třeba podle zákona o obcích uděluje obec pokuty soukromým i právnickým osobám za porušování vzhledu obce, ale obec sama o sobě vzhled obce kazit může a tudíž vzhled obce na obecních pozemcích respektovat nemusí?

Od: buss
Datum: 19.05.13 21:19

Údržba obecních pozemků by v současné době měla být vzorem pro občany v obci - to jsem četla na stránkách ministerstva živ. prostředí.
Tak se jich tam zeptejte.
Moje otázka zní: mají obce nějaká pravidla pro údržbu veřejné zeleně, nebo ne?
Je to majetek obce, tak se má pochopitelně obec starat, kdojiný? Zákon o obcích. Váš pozemek jste povinna kosit, tak proč ne obec. Bombardujete je když vám na tom záleží.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.