Pokousání psem

Od: Datum: 18.05.13 11:32 odpovědí: 13 změna: 18.05.13 20:23

Hezký den. 5.2.2013 jsem sem vkládala dotaz ohledně pokousání dítěte psem . Vzhledem k jiným daleko vážnějším událostem v rodině, bylo toto odsunuto trošku do pozadí.Teď se konečně můžu věnovat tomu pokousání. Nic se zatím nikde neřešilo (aspoň pokud vím). Vlastně ani nevím, jak je to u policie vedeno. Tak a teď k dotazu: je nějaká lhůta, dokdy toto musím nahlásit na policii? Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.13 11:52
avatar

Oznámit jste to měla hned a ne až třech měsících. Ted bude složité dokazování, ale neznáme tu podrobnosti, zda jsou svědci atd.

doplněno 18.05.13 12:30:

Oznámit můžete kdykoliv, avšak když budete otálet tak se může stát, že čin již bude promlčen. Doba promlčení záleží na charakteru činu. (přestupku, TČ)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kkkk*
Datum: 18.05.13 12:16

Já se neptám, jak složité bude dokazování. Já se ptám, zda je tam nějaká lhůta. Děkuji

Od: kkkk*
Datum: 18.05.13 13:18

panebože, zač mě trestáš *zed* Na ty lhůty se já právě ptám. Nezlobte se na mě, ale proč vůbec odpovídáte, když o tom vůbec nic nevíte?

Děkuji za případné kokrétní odpovědi.

Datum: 18.05.13 13:25
avatar

tohle není právní poradna, tady radí obyčejní lidé a dělí se o svoje zkušenosti, tak se prosím uklidněte a počkejte, třeba poradí někdo, kdo bude vědět víc. Ohneta ale řekl snad všechno, a nikdo z nás tady neví, jak je to vaše pokousání posuzováno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.05.13 13:28
avatar

Milá dámo, ptáte se laiků!*zed* Jestli nechcete být trestána, jděte za právníkem či jiným odborníkem a jeho rady si zaplaťte!

A je snad logické, že čím déle budete čekat, tím menší je šance na úspěch.

doplněno 18.05.13 14:03:

"panebože, zač mě trestáš".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kkkk*
Datum: 18.05.13 13:58

martinaa. proč bych měla být trestána? Zato, že mě cizí pes pokousal dítě? *ee*

Datum: 18.05.13 13:51
avatar

Milá dámo, promlčecí doba je u každého činu odlišná, takže se uklidněte. Nikdo z nás tu není věštec, aby z toho mála informací které tu uvádíte vyvěštil správnou odpověď. Pokud PČR vyhodnotí pokousání jako přestupek, bude promlčecí doba jiná než jako kdyby to vyhodnotila jako TČ.

doplněno 18.05.13 14:03:

Protože neoznámení TČ je považováno za TČ. No neodpustím si poznámku, pokud by cizí pes pokousal mé vlastní dítě, tak to řeším hned a ne až po třech měsících. A jak píše Martinaa, čím později to oznámíte, tím menší šance na úspěch.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kkkk*
Datum: 18.05.13 14:07

Milý rádce - ohneto, Já jsem naprosto klidná. Chápu, že tu jsou laici. Nechci aby někdo tady něco věštil. Budu vycházet z Vaší poslední věty: "Pokud...přestupek...TČ." A to je to, na co se ptám. Jestli tady někdo ví, jaké zde jsou promlčecí lhůty, tak ať napíše - "Je to rok". A je to to, co potřebuji slyšet. Pak poděkuji a ráda ohodnotím *palec*. Domnívám se, že jsem podala jasný dotaz. Nechci tady diskutovat jak se to stalo, proč se to stalo, zda jsou svědci...

Ale jinak je krásný, jak tady táhnete za jeden provaz *placni*. A to myslím naprosto upřímně...:)*slunce*

Datum: 18.05.13 14:25
avatar

Určitě je to v řádu roků, ale záleží to na podstatě toho činu. Napište spíše svůj dotaz třeba semhle* http://www.pravni-rady.eu/bezplatna-pravni-poradna-online, tam se vám dostane odpovědi přímo od právníka.

*admin snad promine link na jinou poradnu

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kkkk*
Datum: 18.05.13 14:33

ohneta. Ještě počkám na "Kapičku", třeba to bude vědět přesně - je to přeci "profík" a asi se zrovna někde toulá :). Ale za tenhle poslední odkaz díky. *slunce*

Od: mowla*
Datum: 18.05.13 14:37

Ono je to trošku složitější, než jste ochotna přijmout či pochopit.

Promlčecí doba se odvíjí od maximální sazby, kterou lze za spáchání daného trestného činu uložit. Takže přijměte jako fakt, že nikdo - ani právník, vám neřekne, jaká je promlčecí doba u hypotetického činu, o němž nemá podrobné informace. Nehledě na fakt, že kvalifikace činu se může v průběhu vyšetřování změnit (na základě ´vyšetřených´ informací).

Takže - minimální promlčecí doba je 3 roky - ovšem za předpokladu, že ´orgány´ onen skutek vyhodnotí (a budou stíhat) jako trestný čin.

BTW - to, že se vám předešlé odpovědi kolegů zdají ´za jeden provaz táhnoucí´ je způsobeno tím, že lépe vám odpovědět prostě není možné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.05.13 20:06
avatar

K přiznání se k křestupku (nebo k tertnému činu) není žádná lhůta. Ani povinnost. Ale je to polechčující okolnost. Pro vás bude lépe, když to nahlásíte na policii dříve, než to udělají rodiče ditěte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.13 20:23
avatar

Rumíčku, tazatelka je ten rodič ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.