Musím být zaměstnancem?

Od: Datum: 17.05.13 22:17 odpovědí: 4 změna: 18.05.13 09:08

Dobrý den,

občas bych zaskakoval za bratra (podnikající fyz. osoba) na jeho provozně. Je třeba, aby i přesto, že jsem za a) rodinný příslušník, b) nepobíral bych oficiálně žádný plat, musel být on zaměstnavatelem?

Jde mi o administrativní náročnost - fyzická osoba zaměstnavatel, si musí rozšířit registraci u správce daně o plátcovství daně z příjmů závislé činnosti, u SSZ registrace jako plátce pojistného za zaměstnance, oznámení o nástupu zaměstnance do zaměstnání u zdravot. pojišťovny, pojištění z titulu odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 17.05.13 22:29

Nemusíte být zaměstnanec. Bratr svámi sepíše (dohodu) a strčí do šuplíku. V případě kontroly jí vytáhne. Tím jste kryti, že vás nezaměstnává na černo.Na dohodu můžete odpracovat 300 hodin ročně. Když vás nikdo nenavštíví, tak dohodu zničíte a prvního ledna dalšího roku napíšete novou. Neevidujete se na zdr. pojišťovně, ani na sociálce.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.05.13 22:50

Přesně tak. Jen chci dodat aby jste nebyli líní a fakt něco sepsali, protože zrovna nevíte kdo je na vás nasr... Stačí stáhnout z netu a jen doplnit iniciály.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: questioner
Datum: 18.05.13 00:26

Aha, děkuji, tak to ano. Tedy myslel jsem, že už i tato forma zaměstnání (DPP) klade na zaměstnavatele výše zmíněné požadavky :)

Od: fribble*
Datum: 18.05.13 09:08

Celkem výstižně včetně vzorů je to tady http://www.jakpodnikat.cz/dohoda-provedeni-prace.php

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.