Spolubydlení - smlouva

Od: Datum: 17.05.13 10:53 odpovědí: 1 změna: 17.05.13 11:42

Zdravím,

mám dotaz: chci pracovat v Praze a samozřejmě se stěhovat. Hledám spolubydlení protože na vlastní pronájem bytu nemám momentálně finance. Na co si dát pozor při spolubydlení? Jak zjistím, jestli ten kdo mi byt ukazuje není nějaký podvodník? A na co si dát pozor u smlouvy? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.13 11:42

Pokud je v nájemní smlouvě uveden pouze jeden nájemce a ostatní jsou jeho spolubydlící, může nastat problém vždy. Proto je dobré upravit si vzájemně vztahy mezi nájemníky, aby nedošlo např. k tomu, že někdo byt opustí ze dne na den a na ostatní zbude povinnost hradit nájemné za dotyčného, nebo v horším případě zůstane v bytě pouze ten na koho je nájem napsán. Těmto situacím se lze vyhnout sepsáním dohody o podmínkách a termínech ukončení bydlení v daném bytě a o způsobu vyrovnání se mezi sebou.

Věnujte pozornost všemu, zač budete platit (voda, elektrika, topení a celkovému stavu bytu _ paraziti, plíseň, stav zařízení atd.) . Klidně bych se i zeptala, zda není dluh na nájemném... V neposlední řadě se zajímejte o sousedy. Jak se s nimi vychází, či nevychází, nejsou-li hluční atd.

Co se týče smlouvy, tu je třeba si pořádně pročíst a věnovat zvláštní pozor tomu, kde jsou popř. stanoveny nějaké sankce, omezení..Pokud tomu nerozumíte, obraťte se nebo vezměte si s sebou někoho, kdo tomu rozumí více. V dnešní době je třeba být opatrný, zvláště co se spolubydlících týče. Když bude mít např. jeden exekuci, může nastat problém i pro ostatní...

Jen můj názor, co mě k tomuto napadlo...

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.