Stavba chaty

Od: Datum: 16.05.13 16:38 odpovědí: 5 změna: 17.05.13 05:46

Dobrý den, v zahrádkářské kolonii si chce sousedka postavit ne chatku, ale větší domek. Kde bude už bydlet natrvalo se svojí rodinou. A protože bude muset mít od nás povolení mám na Vás dotaz na co si máme dát pozor. Jestli máte již někdo s tímto zkušenost.

U nás se dost mění na zahrádkách majitelé a začínají se stavět domy k trvalému pobytu.

Předem Vám děkuji za informace. FK


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.05.13 16:56
avatar

Také jsme převzali parcelu v ZK do osobního vlastnictví.Ovšem stavba domku k trvalému bydlení vyžaduje především to,aby místo bylo v územním plánu zástavby.Pak je nutno se postarat o inženýrské sítě,případně studnu a čističku OV.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fannca*
Datum: 16.05.13 17:59

Elektrika a voda tam je. No a s kanalizací si asi nebude dělat starost. Myslím si, že jako ostatní to bude mít někam do ztracena. Prostě chce postavit větší chatu, aby tam mohli bydlet a samozřejmě to nebude hlásit jako trvalý pobyt. Takových baráků / to už nemůžu napsat chaty 4x4x nebo 5x5 m2 / už je tam kolem dost.

Jenom jsem se chtěla zeptat na co si dát pozor při podepisování.

Od: uska®
Datum: 16.05.13 22:32

U nás se tohle také rozmohlo. Nejdříve se posatví jako chatka a po čase obec přidělí číslo popisné a mohou se obyvatelé trvale hlásit. Jaké dodatečné doklady vyřizují - nevím.

Soused by vám měl dát jednoduchý projekt zamýšlené stavby. Podumejte, zda vám nebude stínit vaši zahradu. Kanalizaci bude muset řešit. Dnes st. úřad vyjímečně povolí žumpu na vyvážení, obyčejně chce ČOVku. Způsob likvidace odpadních vod také bude v projektu. Trvejte na ČOVce. Pohlídat, zda bude mít soused možnost parkování na svém pozemu pro dvě auta, aby vám nestál před vjezdem k vám. Jo a dodržet umístění stavby minimálně 2 m od hranice pozemku. Zkontrolovat jaká okna budou směrována k vám, až vám z patra nekouká někdo přímo do postele. Ale tohle by měl pohlídat st. úřad, doufám, že to nebude černá stavba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.13 00:36
avatar

U nás je to stejné, sám něco podobného, menšího, taky plánuji. Pravidla jsou dnes většinou taková, že jako stavba pro rekreaci může být cokoliv, ne jako dřív, kdy taková stavba byla omezená zastavěnou plochou. Obec ale nepovolí v takové stavbě nahlášení trvalého pobytu, takže nemusí do kolonie zavádět třeba osvětlení a starat se o příjezdovou komunikaci kvůli doručování pošty. Takže se vlk nažere a koza zůstane celá :)

Osobně bych asi požadoval projektovou dokumentaci a na základě ní bych buď souhlasil nebo nesouhlasil. Zkontrolovat možné stínění pozemku, omezení rozhledu, pokud bude barák kousek od plotu rozhodně bych nesouhlasil s okny směřujícími na můj pozemek. Nečekejte, že za Vás cokoliv "ohlídá" stavební úřad. Ten klidně legalizuje stavbu "načerno". U nás jsou případy, kdy v 10 let nezkolaudovaném domě soused v poklidu bydlí a nikdo to neřeší. Počítejte asi taky s vyšší hlučností, pokud tam bude víc lidí. Odpady se dnes celkem hlídají, takže soused asi bude muset mít buď velkou jímku na vyvážení, nebo ČOV pokud je možný přepad do vodoteče. U těch nejlepších možná ani tato podmínka už neplatí. Hospodaření s odpadními vodami je dobré si ohlídat, pokud je soused prase a bude svinstvo z jímky rozlévat po zahradě aby ušetřil za vývoz, budete mít z rekreace očistec. Když si naopak zřídí nějaký zakázaný "trativod", může Vám taky kontaminovat spodní vody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: celp®
Datum: 17.05.13 05:46

Dobrý den.Mimo již uváděného určitě pohlídat vzdálenosti budovy od hranice Vašeho pozemku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.