Oprava brýlí

Od: Datum: 16.05.13 15:07 odpovědí: 17 změna: 20.07.15 09:41

Přeji všem hezký den!

Včera se mi bohužel rozpadly brýle. Při normálním čištění mi zůstaly v rukou dvě poloviny. Praskly v místě kde se nosní oblouk stýká s očnicí. Viz obrázek níže. Docela mě to zarazilo, nebyly zrovna nejlevnější (Titanové Seiko asi za tři litry) a vydržely jen 2,5 roku. V optice na mě prodavačka vybalila, že je sletují, ale za 1500,- (zatím jsem tedy jinou optiku nezkoušel), což mi příjde celkem dost za opravu, když za dvojnásobek mohu mít stejné obruby nové.

Zajímalo by mě, zda by se to nedalo dočasně vyřešit nějakým vteřinovým lepidlem? Brýle nejsou nijak pokřivené. Co si o tom myslíte, a jaké lepidlo případně použít?

Dál bych položil otázku do pléna. Co si myslíte o kvalitních obrubách? Má vůbec cenu takovéto kupovat? Jaké máte zkušenosti?

Předem děkuji za reakce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 16.05.13 15:15

Upřímně - kup si nové obruby...

Nestojí za to je pájet a lepit to nejde...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.05.13 15:17
Na mobilu moc nevidím, ale jestli je to mosazné, pak stačí najít někoho, kdo má vybavení na pájení takovýchto věcí, tzn. zeptej se někde v klenotnictví nebo zkus jinou optiku.

Datum: 16.05.13 15:17

Zkuste šikovného zlatníka nebo šikovného kutila - nebo jinou optiku.

Já vybírám obruby - zlatá střední cesta. Jelikož mám přes 3 dioptrie, mám odlehčené obruby i skla a za celé brýle jsem platila 2500, z tohoh 1500 obruby. Záruka se na ty Vaše už bohužel nevztahuje, asi jste zrovna narazil na "špatný kus"...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.05.13 15:22
Běžný kutil tohle nezvládne. Na toto je třeba malý plynový hořák nebo tzv. tryskový zapalovač (turbozapalovač), vhodná pájka a extrémní dávka šikovnosti. Neopatrným nahříváním se totiž můžou zničit čočky.

Datum: 16.05.13 15:45

Zlatník mě nenapadl, to určitě zkusím. Děkuji za tip. Já mám zatím tedy jen 2 dioptrie. Ale Titanové obruby jsem volil spíše kvůli jejich inertním vlastnostem, protože mám asi agresivní pot a kovové (pro štouraly: já vím, že titan je také kov) s ním regují a způsobují mi na spáncích nepříjemné ranky. Já dovedu pochopit, že věc co se denně používá se prostě opotřebuje, ale tohle mě docela překvapilo. No asi jak píšete, smůla na kus...

Datum: 16.05.13 15:50

On ten zlatník Vám to možná udělá, ale bez záruky - protože on neví přesně, co to je za materiál, co se s tím může stát. Takže se taky může stát, že se to nepovede - ale to si myslím, že Vám vadit nebude, protože si při nejhorším stejně budete muset koupit nové brýle

Jinak přítel má kovové lehoučké obroučky asi za 5000. Před pár měsíci si na ně stoupnul - brýle se ohnuly, pak vyskočily do původního tvaru a byly v pořádku

Datum: 16.05.13 15:51

Svařit titan asi nebude jednoduché.Odhadoval bych to na laserovou svářečku.

JABRAKA

Datum: 16.05.13 16:10
Já kovové také vyměnil za plastové, kvůli stejnému problému.
Kamarád ale ty boční kovové části odšrouboval a několikrát přestříkl kvalitním bezbarvým lakem. Dnes tvrdí, že už má pokoj.

Datum: 16.05.13 16:53

Já měla titan za 9000 a rozpadly se mi přesně jako vám, optik říkal, že oprava by nebyla dobrá, že to špatně ve sváru drží. Ochotně poslal mé brýle výrobci do Německa a za 14 dní přišly obruby nové i když brýle byly staré 4 roky. Zkuste to. Já jsem bohužel alergická na kov a jedině titan snesu. Plast nebo co to je mi příjde těžký.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.05.13 18:48

Děkuji Vám za tip, až pojedu co jsem je koupil tak to zkusím.

To kecal:

Nežiji ve velkém městě, cca. 5000 obyvatel. Ale je pravda, že optika kde jsem byl je nová. Stály mě okolo 6000.- ale polovina byla za čočky (plast, fotochromatické), ale to není předmětem tématu. Já netvrdím, že člověk musí mít brýle za velký prachy, ale myslím si, že když už je člověk nosí neustále, tak by měli být trochu kvalitní a i vzhledné.

Od: kecal
Datum: 16.05.13 18:22

Mě je v optice svařili za 150 Kč.Nesmíte chodit do optiky ve velkých městech,tam jsou největší zloději.Chodit do malých optik,kde mají i české zboží v malých městech.Mám od nich kovové brýle za 800.Skla stály asi 180 jedno sklo.Tohle někde v Praze,Plzni a podobných městech neseženete.

Od: vitezid
Datum: 20.07.15 09:41

Malé město levnější není. V Tišnově stojí přivaření titanového nosníku laserem 690,-Kč, oproti ZNZDENT v Praze 550,-Kč.

Od: kecal
Datum: 16.05.13 18:24

Přesně takové jsem koupil za 800.Žádná Čína apod.Kolik jste zaplatil Vy?Okula Nýsko

Datum: 17.05.13 08:46

Sedla jsem si na brýle a dopadlo to úplně stejně jako u vás. Optik mi je na počkání sletoval. Nebo jak tomu říkal. Zadarmo, na počkání ;)

Datum: 17.05.13 09:21

Problém bude materiál. Pokud je to titan, tak titanové brýle prakticky svařovat nejde. Teoreticky to jde, ale v praxi to dělají neradi protože to nedrží je šance, že brýle ještě více poškodí.

Pro vás by možná bylo řešením koupit nové a na ně namontovat vaše staré nožičky. Probatum est.

Od: titanobroucky
Datum: 23.07.14 18:20

Titanové obroučky mi spojil zlatník v OC na Novém Smíchově (přízemí východ k Náměstí 14 října, Anděl - Praha 5) za 700,-Kč. "Letování" prováděl dle jeho slov laserem. Na internetu nabízí službu laserem i jiné firmy od 500,- Kč. Optiky v okolí stejnou úpravu nabízely od 1300,- do 1700,-Kč. Včera mi ale místo sváru znova povolilo, trochu jsem do brýlí strčil. Půjdu k němu znovu nebo zkusím koupit nové.

Datum: 24.07.14 11:32

Mám osobnú skúsenost ,že kovové obruby brýlov zapájkuje striebrom aj krivo aj nešikovný optik- nie sú zlomené! Drahšie titanové sa zvárajú metodou el.oblúk+ prídavný material=TIG? .Aparatúru a ručičky má napr optika v Pov.Bystrici ,kam moje brýle preposlala moja optika a do týždna za 10E boli nazad

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.