Šikana ředitele školy?

Od: Datum: 15.05.13 22:43 odpovědí: 6 změna: 16.05.13 08:21

potřebuju poradit co si počít za předpokladu, že můj syn je ve škole šikanován svým ředitelem, respektive ředitel základní školy kam můj syn (13let) chodí, ho hrubě napadá a vyhrožuje mu...Průšvih je, že mimo slov svého syna nemáme důkazy...vím, že moje dítě není svaté, ale poznám když mi lže, nebo je vyděšený...vzhledem k tomu, že jsme z poměrně malého města a skutečnosti, že mám v přátelích i spolužáky svého syna, napadl mě facebook...nejspíš ho také nechám přeřadit na jinou základní školu ve městě...já prostě nevím, mám sto chutí pana ředitele nakopat do řiti...má smysl, jít do ředitelny a řešit celou situaci i když nemám důkazy, hmatatelné důkazy?Neuškodím tím synovi ještě víííc?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.13 23:43

Také já mám puberťáka a také jemu prakticky všichni učitelé strašným způsobem křivdí - představte si, že po něm chtějí, aby se učil a nedělal lumpárny! Prostě neslýchané věci.

Neznám Vašeho syna ani Vás, takže těžko posoudit situaci, ale nějak se mi nechce věřit, že by si ředitel jen tak bezdůvodně vytipoval Vašeho syna, zamnul si ruce a se zvrácenou radostí se po něm začal vozit. Ale být Vámi do ředitelny opravdu zajdu a v klidu si s ředitelem promluvím. Velmi pravděpodobně se dozvíte ,,poněkud´´ odlišnou verzi celé záležitosti. Možná zjistíte, že Váš synek není až tak nevinnou obětí šikany, jak se Vám snaží vylíčit. My jsme s manželkou v častém kontaktu s učiteli i ředitelkou našich dětí a tak mám možnost řešit jejich prohřešky vcelku zatepla a nenechat to přerůst v něco většího. Věřte, že puboši mají naprosto do detailu zmapovány své práva a jsou ochotni se o ně vehementně brát, ale jejich povinnosti jsou pro ně ,,trapnýýýý´.Takže si prostě myslí, že si vůči učitelům mohou dovolit naprosto vše a ti si to musí nechat líbit. Jenže učitelstvo si dnes nemůže dovolit žákovi nafackovat, takže se to prostě různě hrotí v jiných situacích. Holt by to chtělo občas Igora Hnízda

Ohodnoceno: 1x

Od: kacenice
Datum: 16.05.13 00:03

děkuji za váš názor, jenže průšvih je, že již jednou syn obdobnou situaci zažil a byl u toho on a jeho spolužák, tehdy mi to syn ani neřekla a celý incident mi popsal až jeho spolužák...a ještě nikdy mi Matěj neřekl, ano mami tak jo, když to půjde, půjdu na jinou školu...má tady kamarády od školky a najednou v sedmé třídě...se klidně nechá přeřadit?...zkrátka něco mi na tom nesedí...momentálně jsem na svém fb profilu rozpoutala diskusi a podle všeho, jediné co mě přijde tak nějak "vhodné" je schůzka s Matějovou třídní učitelkou, tak nějak tuším, že jí můžeme věřit ...ale současně mám pocit, že to stejně nepomůže...

Datum: 16.05.13 00:28

Když nemáte důkazy, můžete si je přece opatřit. Lze koupit plno různých štěnic nahrávajících jen zvuk nebo i obraz. Můžou být naprosto nenápadné. Ať se ukáže, kde je pravda. Samozřejmě ty záznamy nesmíte nikde zveřejnit, to už by mohlo být trestné.

Třeba mému bratrovi se na základce stalo, že byl skutečně obviňován z naprosto všeho co kde kdo vyvedl. Prostě jednou měl nálepku a hotovo. Třeba na něj chtěli hodit věci, které se staly v době, kdy byl prokazatelně s rodiči úplně jinde. Někdy učitelé raději používají "univerzálního viníka" místo složitého hledání toho skutečného. Ale vymýšlet si může i Váš syn, těžko to lze takto na dálku posoudit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.05.13 02:16

Ono by také pomohlo, kdybyste prozradila jak je Váš syn šikanován, to by se dalo poradit více.

Ohodnoceno: 1x

Od: olaf71*
Datum: 16.05.13 06:43

asi musí nosit přezůvky, na tělocvik červené trenýrky,před jídlem si umýt ruce a musí čůrat do mušle

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.05.13 08:21

Pokud to chcete řešit, pak bych zašla rovnou za ředitelem a poslechla si i jeho verzi. Znáte jí ze strany syna, popř. jeho vrstevníků, takže bych vyslechla i druhou stranu, abych se dozvěděla o situaci a poměrech více. Teprve potom bych dělala nějaké závěry a udělala si úsudek o celé situaci. Nepředpokládám, že by se třídní učitelka byla ochotná vyjadřovat k tomu, co dělá, nebo nedělá ředitel školy. Domnívám se, že není nic špatného na tom, když člověk přijde a slušně si chce věci ověřit, či vysvětlit, aby měl jasno. A pozná tak i přístup ředitele, který, dle mého soudu, nemá důvod děti šikanovat a koledovat si tak o potíže. Bránit by své dítě člověk měl, to je jsné, ale také se musí člověk přesvědčit o tom, jak se věci skutečně mají a zda dítě svoji křivdu třeba nezveličuje a neposuzuje věci jinak, než jaké ve skutečnosti jsou...Jen můj názor, na Vás záleží, jaký postoj zaujmete...

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.