Výpočet čisté mzdy

Od: Datum: 15.05.13 12:34 odpovědí: 1 změna: 15.05.13 13:44

15.4. jsem nastoupila do nové práce. Teď mi přišla první výplata. I když jsem podepsala papír na slevu na daň, tak mi ji přesto nezapočítali. Nevíte někdo jak to je, když se nastupuje v půli měsíce? Předtím jsem byla na pracáku, takže jsem slevu nikde jinde neuplatňovala.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 15.05.13 13:44

Dobrý den.

Pokud jste nastoupila v polovině měsíce a prohlášení k dani jste podepsala, pak měla být sleva na dani uplatněna už v měsíci dubnu za předpokladu, že jse mzdové účetní doložila potvrzení o evidenci na ÚP a čestné prohlášení (Vámi vypsané a podepsané),že jste od 1.4. do 14..4. nikde nepracovala a neměla žádný zdanitelný příjem. Pokud jste tato potvrzení nedoložila, mzdová účetní postupovala správně a základní slevu na poplatníka Vám v dubnu nezapočítala. O tuto slevu ale nepřijdete, můžete si ji uplatnit v rámci ročního zúčtování daně za kalendářní rok 2013. O toto roční zúčtování si písemně požádáte posledního zaměstnavatele v roce 2013 (termín žádost je do 15.2.2014).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.