Invalidní důchod

Od: Datum: 15.05.13 07:32 odpovědí: 2 změna: 15.05.13 23:16

Dobrý den,moje znamá je v častečném invalidním důchodě.Nedávno si trochu přivydělávala,ale bohužel už není schopna.Ted si požádala o plný,ale nevipadá to ružově neboť má špatnou doktorku co ji nenapsala uplně dobrou dokumentaci,teď už pochopila,že musí změnit lékaře a znovu požádat o plný důchod.Nevíte nějaké legalní způsoby jak dokazat,že opravdu nemuže...Doktorka čeká,že dostane uplatek,ale ona na to samozřejmě nemá a ani by to nebyo správné.Je to na rodiná kámoška a tak víme,že orpavdu nemuže pracovat a ještě je samoživitelka svého 16 letého syna.Ona má povahu,že k doktorce si hodí málo stěžovat na své problémy-prý to ví,ale pak se sama trapí bolesti a často,že nemá kačku na jídlo.Porádíte-kdo víte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.13 08:42
avatar

Je to smutné, co tady píšete, ale nemáte tak úplně pravdu.

Není třeba hned měnit lékaře. Píšete, že doktorka jí nenapsala úplně dobrou dokumentaci. To je hloupost. Doktorka /obvodní/ napíše vždycky posudek, ve kterém vychází z veškeré dokumentace. To znamená, co vaše žena předložila. Pokud jde paní totiž na vyšetření někam ke specialistovi, ten jí pak předá zprávu s tím, aby ji dala založit k OL. Proč? Právě pro podobné posudky! Sama vím, že hodně lidí na to kašle, zprávu založí někde doma a časem na ní zapomene.

Takže jsou důležité ty podklady, které OL má a z kterých může vycházet. Čím je těchto zpráv víc, tím lépe.

Jinak: aby se zvedla kapku její životní úroveň, měl by její bývalý manžel platit na syna výživné. Platí? Dále si může požádat o sociální příspěvky, např. o příspěvek na bydlení.

Ale její doktorka jí opravdu může vypracovat pouze to, k čemu jí paní dodala podklady, nemůže si sama nic přidávat. Paní může do dokumentace nahlížet a jistě sama ví, s čím vším byla léčena a vyšetřována. Proto, pokud tyto výsledky u OL nejsou, paní by si měla znovu oběhnout své specialisty, zda by jí nevyhgotovili duplikáty či kopie nálezů. A vše předat OL.

Ze zkušeností vím, že na to dost lidí kašle a když pak má lékařka vypracovat posudek, často nemá z čeho. A lidé se pak na ni zlobí. Jaga.

doplněno 15.05.13 08:54:

Myslím si navíc, že by nebylo teď rozumné měnit OL. Ta současná o ní ví víc, s čím se léčí, co prodělala za nemoci, případně operace, prostě ji zná i jako pacientku. Nová OL by o ní nevěděla nic.

A kdo myslíte, že napíše pravdivější posudek - ten, kdo pacientku zná několik let, nebo několik dní?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.05.13 23:16
avatar
Ono někteří ti obvodaci nejsou svatí. Soused vše předával obvodakovi, nyní ma jít k posudkovemu lékaři a byl si ověřit na ossz, zda tam ol všechno poslal. A hle , za poslední dva roky mu tam neposlal vubec nic, ani to, ze byl v lázních.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.