Výměna cestovního pasu

Od: Datum: 14.05.13 23:46 odpovědí: 4 změna: 15.05.13 10:21

Dobry večer za měsíc mi končí platnost cestovního pasu chtěl bych si jej vyměnit stojí to opravdu 600kč ta výměna?a můžu pas už vratit teď? i když ještě měsíc platí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rorys
Datum: 15.05.13 00:42

Mně ho úřednice chtěla zabavit tři roky před ukončením platnosti. Měsíc starý pas ti víceméně k ničemu není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.13 07:20
avatar

Pas jsme si dávali s manželem dělat asi před týdnem. Budu ho potřebovat až v srpnu, ale známá, která dělá v cestovce, mi poradila, ať jdu raději už teď. Stojí to skutečně 600 Kč pro jednoho, ale prý se proslýchá, že se má poplatek zvyšovat. Jako všechno, o co mají lidé zájem.*ee* Platila jsem hned při objednání. Bude to trvat prý 3 týdny a doba platnosti bude 10 let.

Úřednice po nás vyžadovala vrácení starých, propadlých pasů. Když jsme je s sebou neměli, prý je musíme přinést při vyzvednutí nových pasů. Já svůj našla, děda ne. Bude se prý tudíž muset sepisovat nějaký protokol o ztrátě, i když jej měl už několik let propadlý.

Ten měsíc platnosti Vám je k ničemu. Většina zemí totiž požaduje, aby pas byl platný ještě tři měsíce /někde i 6 měsíců/ po návratu majitele zpět do vlasti. A to ten Vás zaručeně nesplňuje. Udělat si ho dejte, starý odevzdejte, budete mít na 10 let klid.

Co mě trochu rozhodilo - už nechtějí fotky od fotografa, kde člověk přece jen jakž takž vypadal, ale úřednice vás zmáčkne sama, přímo tam. Moje fotka vypadala děsně, ale uznala jsem sebekriticky, lepší už to nebude, tak co. Stejně to uvidí jen nějaký ten celník, člověk přece neukazuje svůj pas na potkání, ne? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.13 10:21

Jojo, je to bohužel tak. Starý pas vrátíte při převzetí nového bez problému. Pokud by starý pas platil déle a chtěl byste si jej ponechat, chtěli by akorát na úřadě uvést na žádost důvod vydání druhého pasu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.