Kontrola balíčku na poště

Od: Datum: 14.05.13 10:17 odpovědí: 7 změna: 14.05.13 20:58

Dobrý den,

chci se zeptat jestli si můžu prohlédnout obsah balíku na poště před převzetím abych se ujistil že obsah sedí s objednaným zbožím :)

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 14.05.13 10:22

Nemůžete. Ale můžete jej po převzetí rozbalit před pracovníkem pošty, který je pak důležitým svědkem, pokud balíček neobsahuje to co má. Je možné rozbalení i natočit na kameru...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.05.13 10:23

Ne, až po převzetí, případně zaplacení dobírky.

Od: ron*
Datum: 14.05.13 10:25

Dobrý den.

Můžete, ale dle mého názoru pošta zodpovídá pouze za případné poškození balíku (porušený, rozbalený obal apod), za obsah neručí. Pokud obsah nebude odpovídat objednanému zboží, reklamovat budete u dodavatele.

Od: buss®
Datum: 14.05.13 10:54

No a na co je pak pojištění?

Od: hop®
Datum: 14.05.13 10:57

Právě na porušení obsahu při přepravě nebo ztrátu zásilky...

doplněno 14.05.13 11:09:

... zrovna nedávno jsem to řešil, koupil jsem na Aukru zboží asi za 500, odesílatel balík nesmyslně pojistil pouze na 100,-Kč. Balík přišel poškozený, pošta reklamaci uznala a já jsem dostal onu stokorunu jako odškodné...

Ohodnoceno: 1x

Od: nu*
Datum: 14.05.13 19:19

Je tam cihla, to vím už teď...:-P

Od: askmenow*
Datum: 14.05.13 20:58

Problémem pošty ale není to, zda vám kdosi poslal to, co měl. problémem pošty by bylo jen pokud by to bylo nesprávným zacházením na jejich straně při cestě poškozeno.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.