Jaký dárek dědečkovi?

Od: Datum: 13.05.13 19:09 odpovědí: 15 změna: 14.05.13 14:27
avatar

Dobrý den,

potřebovala bych, prosím, poradit, co koupit 80ti letému dědovi k narozeninám.

Děkuji za tipy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 13.05.13 19:24
avatar

Ahoj:)Záleží na tom,co má dědeček rád,co ho baví,to my nevíme;)Domnívám se ovšem,že dobrým papáním a lahvinkou nic nezkazíte.Nechala bych mu udělat krásný dárkový koš.Jídlem se nikdy nic nezkazí.:-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veq*
Datum: 13.05.13 19:42

já bych mu koupila nějaké papuče. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 14.05.13 01:02
avatar

Těch už dostal za celý život asi xxxxx párů! *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.13 19:53
avatar

Připojuji se k jídlu a lahvince, myslím, že to nejvíce dědu potěší. Záleží v jaké je kondici, třeba i nějaké lázně by nebyly špatné, ale záleží, jestli by o to měl zájem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.13 19:57
avatar

Dobrý den. V tomto věku trápí naše blízké již některé neduhy. Tak bych udělala balíček z přírodních produktů pro upevnění zdraví. Přeji, ať je tady děda ještě dlouho a má se co nejlépe.:)

doplněno 14.05.13 15:01:

Liduš -*palec*...*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.13 21:34
avatar

Mně je teprve pětasedmdesát, ale já osobně bych přivítal dobrou skotskou nebi možná ještě lépe irskou whisky. Ovšem třeba tenhle konkrétní děda raději bourbon nebo slivovici, to by bylo třeba vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.13 22:09
avatar

Kvalitní víno nikdy neurazí stejně jako pozvání do sklípku na košt :) Pokud má děda smysl pro humor, tak rakvičky (zákusek) :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 13.05.13 23:42
avatar

Těžko říct, takhle z hlavy, my Vašeho dědečka neznáme.

Pokud má smysl pro humor, koupil bych nafukovací pannu nebo něco podobného. Pokud už je trošku senilní (vzhledem k věku by to bylo naprosto pochopitelné), asi bych zvolil praktičtější dárek, kolegové radili nějaký dárkový košik s dobrým pitím a mňamkovým jídlem.

Možná by dědu potěšil třeba pléd k televizi, nebo elektrická "botička", třeba rychlovarná konev jestli má jen sporák, kávovar, nevím...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.05.13 23:49

Mladou děvčicu k obsluze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 13.05.13 23:53
avatar

Možná, že mám jiný názor než ostatní. My slavili vloni 80tiny a nedovedu si představit, že bych tátovi dala papuče nebo lahvinku alkoholu jako dárek. Bylinky na neduhy jen připomenou oslavenci jeho věk a opotřebované tělo. Stejně je nebude používat pokud se tak sám neléčí. Zůstanou ležet. To bych spíš brala udělat dárkový balíček skutečně s dobrotami, které má rád. Třeba je na sladké a tak bych sehnala různé dražší čokolády a sušenky.

Vloni jsme k takovým narozeninám vymysleli, že tátovi pořídíme notebook. Koupili jsme starší, chlapi natáhli z horního patra kabely a bylo zapojeno. Dostal lekci základního používání internetu a dnes si tam pouští videa, čte zprávy, sleduje počasí. Dokonce si vyhledává i věci, které jej zajímají.

Jestli je vás víc, složte se třeba na novou větší televizi. Před dvěma roky jsme tátovi pořídili flešku a nahráli filmy, které má rád a on si je přehrává v televizi.

doplněno 14.05.13 00:02:

Vhodným dárkem je třeba i voucher na pobyt někde s polopenzí s bazénem. Nemusí to být na 14 dní, stačí třeba někde 3 noci. Pokud máte ještě i babičku, tak ta by to určitě uvítala, vouchery bývají skoro vždy pro 2 osoby.

Jestli se já dožiju 80ti let, tak určitě nechci věci do kuchyně, pléd, aby mě zahřál místo topení nebo elektrický papuč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.13 09:40
avatar

Pro našeho stejně starého dědu byl nejlepší dárek to, že jsme ho naložili do auta a zavezli do Frýdku kde byl na vojně, užil si výlet, oběd v restauraci a byl nadšený. Druhý dárek foto rámeček kam jsme mu udělali prezentaci fotek z mládí až po stáří.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 14.05.13 09:46
avatar

Přesně toto jsem chtěla napsat. Celodenní výlet někam, kam sahají vzpomínky. Možná je to místo vojenské služby, možná místo, kde se narodil, kde se seznámil s babičkou... Nebo něco podle původní profese, podle zájmů. Technické muzeum, zemědělské muzeum...

My vozívali maminku na její narozeniny za její kamarádkou. Obě si popovídaly, zavzpomínaly, byl to svátek pro obě dvě.

Starší lidé už častno nedocení dárek pořízený jen za peníze. Mnohem více ocení prožitek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 14.05.13 14:27
avatar

Liduš - dobrý nápad udělat celodenní výlet. Záleží také na tom, zda rodina bude ochotna obětovat celý den a věnovat se staršímu člověku nebo to odbyde lahvinkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.13 09:49
avatar

No vezmu to z našeho domova pro seniory, co tam dělá radost:

Takže děda:

Pokud ještě má dobré oči, tak knížku, která by ho zajímala. Starší lidé mají rádi encyklopedie, to kdysy nebylo tak dostupné, hlavně finančně.

Pokud má rád muziku, tak staré nahrávky, které mu připomínají mládí a které měl rád.

Velkou radost působí fotky dětí a vnuků a hlavně jejich účast a objetí

Rozhodně bych neopomenul něco co má rád k snědku, pokud má rád nějaké specialitky, třeba jen oblíbené klobásky, nebo sladkosti. Na výročí smí dostat malou věc i ze zakázaných, třeba pokud má cuktrovku tak malinký kousek něčeho, pokud to má rád, ale ohlídat cukr, atd.

Dědu květiny a bačkory moc nepotěší, pokud není vášnivý sbězatel.

No a pokud nemá zakázaný alkohol a má ho v oblibě, tak malou lahvinku toho co mu chutná.

Jinak, pokud je mobilní, udělat si výlet ( třeba autem) někam na na louku, posedět, s dobrotama, povzpomínat, hlavně s vnoučaty a dobrou náladou.

Pokud má rád hrady a zámky , nebo třeba jeskyně, tak výlet. Třeba výlet do krápníkových jeskyň, na Macochu nebo třeba na výstavu, kde bude něco co ho zajímá.

Přeji pěkné narozeniny

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.13 10:23
avatar

Dědovi bych koupila Becherovku. Proč? Byla jsem včera na návštěvě u známé a dostala jsem u ní malého panáčka becherovky. Bohužel, jen jednoho! *plac*Už jsem to přes 10 let neochutnala, tak mě překvapilo, jak moc to bylo dobroučké. *ua*To by mu určitě přišlo k chuti!

Jinak, co takhle posbírat staré fotky - dědovo dětství, mládí, učení, svatba s babičkou, společně s dětmi apod...a dát mu z toho udělat takovou pamětní fotoknížku. Tam by měl všechno a všechny, které měl a má v životě rád. Listoval by si, kdykoliv by chtěl, podíval by se na ty všechny milé tváře. Myslím, že tohle by mu udělalo radost. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.