Jak prodat dům ve spoluvlastnictví

Od: Datum: 10.05.13 11:19 odpovědí: 2 změna: 10.05.13 12:05

Existuje právní postup, jak přinutit partnera k prodeji domu? Dům vlastníme na ideální poloviny, nejsme sezdaní. Partner s prodejem nesouhlasí. Ale při rozchodu mám právo požadovat svůj majetek - tedy peníze investované do domu - zpět.

Děkuji za radu všem, kteří takovou situaci už absolvovali.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.13 11:37
avatar

Musíš svůj podíl nabídnout k odkoupení spolumajiteli (tedy partnerovi). Pokud on odmítne, tak můžeš svůj podíl prodat jakémukoliv zájemci. Na jednu stranu prodej pouhého podílu je velmi nevýhodný, na druhou stranu pokud partner zjistí, že bude mít dům napůl s někým etnicky nekompatibilním (například), tak asi velice rychle změní názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: notarskaporadna
Datum: 10.05.13 12:05

Pokud se Vám nepodaří se s partnerem dohodnout, pak můžete podat návrh na soud, aby zrušil bezpodílové spoluvlastnictví nemovitosti. Soud zpravidla postupuje tak, že zkoumá možnost reálného rozdělení nemovitosti (hlavně se tak děje u pozemků) a poté řeší přikázání nemovitosti jednomu spoluvlastníkovi _ není-li reálné rozdělení nemovitosti možné. Musí zde být ovšem spoluvlastník, který má o nemovitost zájem a zároveň je schopen ostatní vyplatit za přiměřenou náhradu podle obvyklé ceny nemovitosti. Není-li tomu tak, soud nemovitost prodá a peníze spoluvlastníkům rozdělí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.