Trestní oznámení

Od: Datum: 13.05.13 15:23 odpovědí: 9 změna: 14.05.13 16:32

Máme tady teď diskuzi. Jeden známý byl předvolán na Policii, protože na něj někdo podal TO. Dotyčný se dostavil na Policii, kde mu bylo sděleno, že na něj bylo podáno TO a zda bude vypovídat. Nebylo mu však řečeno, čeho se TO týká. A teď se tu dohadujeme: Musí Policie udat, o co jde, nebo prostě může klást otázky a po nějaké době se teprve dostat k jádru věci? Děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.13 16:22

No nejsem právník a ani na mě nikdy(díkybohu)nebylo podáno TO,ale dle mého,když na mě někdo podá TO a já mám jít vypovídat,tak přece musím vědět čeho se to týká.Logicky.

ačkoliv v dnešní době a našem státě je možné skoro úplně vše.*frajer*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.05.13 09:10

Já podával TO již dvakrát a pokaždé byl ten onen obeznámen dopisem, kde bylo stručně uvedeno, v jaké věci na něj bylo TO podáno. Tak nechápu, proč by policie měla spustit na někoho palbu otázek bez toho, aby mu řekli, proč tam vlastně přišel. Nevymýšlíte si náhodou?

Od: jen*
Datum: 14.05.13 09:18

Jde o to, jestli se vůbec o trestní oznámení jedná nebo pouze o prověření oznámení ke zjištění, zda došlo k trestnému činu nebo přestupku. ;)

Od: ron*
Datum: 14.05.13 09:21

Dobrý den.

Řekla bych, že Policie je povinna říct (předložit písemně), čeho se trestní oznámení týká. Můžu přece odmítnout vypovídat, pokud mám pocit, že případná výpověď by poškodila přímo mě nebo osobu příbuznou. Vystavila bych se (nebo příbuzného) riziku trestího stíhání.*nevi*

doplněno 14.05.13 09:22:

oprava: bych sebe

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.05.13 09:59

Je úplně jedno jestli byl předvolán v pozici svědka nebo možného pachatele. Policie by ho měla vždy informovat jakého trestního oznámení se předvolání týká.

Od: buss®
Datum: 14.05.13 11:10

Nebylo mu však řečeno, čeho se TO týká...
Ale no tak, to si ho pozvali aby si povídali jen tak, třeba o počasí? Tak vás u nás vítáme, posaďte se a povídejte, jak se máte, co rodina?
Načtěte si trestní řád.

Datum: 14.05.13 12:11

Buss. Jo, je to k nevíře... Začali "skoro" o počasí. Neřekli jedná se o toto a toto. Tak je možný,že to byl starší člověk, který s policií nikdy nic neměl a má před ní obrovský respekt. Takže byl tak nervozní, že něco přeslechl *zed*. On jen vidí silniční hlídku a je z toho vedle :). Nedej bože když ho zastaví *ee*.

Nakonec tam všechno dobře dopadlo, protože to bylo nějaké oznámení od souseda ve vesnici, který podává TO na všechny a na všechno. Já jen že když se mi tady ten chudák stavil pak cestou domů, tak byl vyjukanej, jako by právě zamordoval vlastní babičku. A já mu tvrdila, že fakt mu musí sdělit, proč tam je a on si vedl dál tu svoji, že ne...

Děkuji všem

Od: vladaj
Datum: 14.05.13 16:32

Nebylo by lepší místo přiblblých komentářů poradit? A když to nevím, tak jsem zticha...

Datum: 14.05.13 11:56

Tak jsem se zeptala manžela (30 let u PČR) jednoznačně ANO, musí říci oč jde, nemusí vypovídat, musí mu být dána možnost poradit se s právníkem a toto vše i kdyby byl pouze jako svědek. Na předvolání se MUSÍ dostavit nebo omluvit a sjednat další termín.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.