Strach z gyndy

Od: Datum: 13.05.13 13:19 odpovědí: 8 změna: 13.05.13 14:56

Dobrý den,

je mi 14 let a zřejmě mám kvysinkovou infekci.Chci se zeptat,když bych šla na gyndu musela bych se svléci...?

Děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.13 13:21

Pokud chtěl zjistit příčinu svých potíží, tak samozřejmě. Doktor se musí podívat, co je v nepořádku. A to skrze oblečení neudělá. Ale neboj se, je to úplně v pohodě. Jen si vezmi sukni, pak si můžeš sundat kalhotky a nebudeš nahá:)

doplněno 13.05.13 13:30:

Do ničeho tě nutit nebude, ale uvědom si, že bez prohlídky doktor nezjistí, co ti je. Není jasnovidec. Pak ti může třeba napsat nějaké léky, které budou na jinou "nemoc" a nepomůžou ti. Nehledě na to, že ve 14 je ideální čas na první prohlídku, která zjistí, zda je "tam dole" všechno v pořádku.

doplněno 13.05.13 13:38:

A lehátko vypadá takto http://www.diamesys.cz/Data/G…ologicke_lehatko/lehatko2.jpg.

Ohodnoceno: 0x

Od: zelva123*
Datum: 13.05.13 13:27

a bude mi do toho treba i nutit?ja fakt nechci ...

Od: ron*
Datum: 13.05.13 13:31

Dobrý den.

Lékař tě do ničeho nutit nebude, ale jistě chápeš, že oblečenou tě vyšetřit nemůže. Představ si, že bys šla k zubaři a odmítla otevřít ústa. Ničeho se neboj, stud je zbytečný. Pro lékaře je naprosto přirozené vidět svlečené dívky, přistupuje k nahotě profesionálně.

Není to příjemné, to neříkám, ale máš-li zdravotní problém, není o čem přemýšlet. Tak odvahu.*palec*

Datum: 13.05.13 13:36

a jak to tam vypada to lehatko?

Datum: 13.05.13 13:50

a mela bych se tam dole treba oholit?

Od: myse®
Datum: 13.05.13 13:54

holit se nemusíš...

vezmi si sukni nebo dlouhé tričko aby sis nepřipadala tak "nahatá"...

Neboj, já vím, je to podivné, člověk se stydí...ale co se dá dělat. je lepší tohle přežít než mít daleko větší potíže, které můžou způsobit i neplodnost...

Přežiješ to, neboj se.

Jestli chceš, může jít s tebou máma...

Ohodnoceno: 1x

Od: askmenow*
Datum: 13.05.13 14:06

Ničeho se neboj. Lékař/ka na tebe v podstatě ani nekouká jako na nahou holku, uvědom si, kolik nahých lidí tam denně vidí... Nesmíš to prostě brát osobně.

Dobrý lékař ti vysvětlí co a proč potřebuje vyšetřit a jak takové vyšetření probíhá. Pak tě požádá, aby sis odložila spodní část oděvu (sukně nevadí, ta jde vyhrnout, ale musejí dolů kalhoty a kalhotky). Posadíš se do vyšetřovacího křesla a lékař tě prohlédne. Má rukavice, nesahá na tebe holýma rokuma. Používá různá zrcadla, aby viděl, kam potřebuje. Vlastně jako zubař :D jen kouká jinam. Pokud jsi ještě panna, prohlédne tě jen zvenku, až panna nebudeš, bude dělat i vyšetření uvnitř, např, tzv. cytologii.

Jistě nebudeš jeho/její první pacientka, která se stydí. Klidně to přiznej, oni vědí, jak s takovými lidmi zacházet.

Určitě se toho neboj a na gynekologii jdi, spousta vyšetření, která se tam dělají, je skutečně velmi důležitá.

Napoprvé jsem se taky styděla a teď už mi to vůbec nepřijde.

Holit se nemusíš. Stačí se umýt ;)

Datum: 13.05.13 14:56

Dobrý den. Myslím, že s Tvým strachem by Ti v této věci nejvíce pomohla mamka. Vysvětlila by Ti co a jak, poučila Tě a neměla bys takové nervy a stres z doktora. Pokud si s ní nemůžeš o tomto popovídat (ať již z jakéhokoli důvodu) věř, že gynekologie je ordinace jako každá jiná. Jen doktor se prostě věnuje výhradně ženám a nedívá se jim do krku...;) Jde jen o to, ten "divný" pocit překonat. Pokud máš potíže, určitě návštěvu neodkládej. Čím dříve se začnou potíže řešit a léčit, tím dříve se jich zbavíš. A klidně požádej mamku o doprovod, je-li to možné. Věřím, že tam s Tebou poprvé zajde bez problémů a byla bys třeba i klidnější...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.