Výpověď z bytu matce s postiženým dítětem?

Od: Datum: 13.05.13 10:07 odpovědí: 7 změna: 13.05.13 14:41
avatar

Můžu dát výpověď z bytu (nájemní smlouva) matce, která pečuje o postižené dítě z důvodu neplacení nájemného? Nejsou tam nějaká omezení nebo sehnání nového bydlení?

doplněno 13.05.13 11:25:

Je řádně sepsaná nájemní smlouva s tříměsíční výpovědní lhůtou, při vážném porušení smlouvy - např. neplacení nájmu po dobu dvou měsíců výpověď ihned se 7mi denní lhůtou na vystěhování. Paní je s dítětem doma, má příspěvek na bydlení. Jen ať její případný státní právník to nenapadne a já ji nemusím shánět jiné bydlení když má postižené dítě. Platí 5tis nájmu (v tom je příspěvek do fondu bytového družstva a záloha na vodu) a musí platit zálohy na plyn a el.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.13 10:09

Odpověď na otázku neznám. Přesto bych doporučil nájemnici upomenout, vzápětí upozornit, a dát ji lhůtu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilil
Datum: 13.05.13 10:26

Dej výpověď a pak jdi k soudu. Nebo jestli jsi sociálka tak ji nech bydlet zadarmo. Mohu ti přidat více takových nájemníků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.13 10:42
avatar

Neplatí tak upozornit a pak soudní výpověď.Do kdy má smlouvu a co je ve smlouvě? Ještě ten večer si o té chudeře zase poslechneme na Nově a lidé jí pošlou peníze, jako té ubohé fetce bezdomovkyni co čekala děcko, to že dala už 4 k adopci nám jaksi zapomněli ten den říct.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.05.13 14:41
avatar

Musím říct, že novu moc nesleduji (ale máma ano), a každodenní žebrání o peníze už mě rozčiluje. Když má dítě úraz a zůstane třeba postižené, to se opravdu bohužel stát může a stát moc peněz nedá. Nebo když má dítě vážnou nemoc.

Ale když si ženská navzdory všem vydupe, že porodí postižené dítě a za pár let v televizi brečí, jak nemá peníze, do práce jít nemůže, manžel odešel apod. , tak bych ji s chutí poslala někam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.13 11:08
avatar

Sice takovou paní lituji, ale ona má velké příspěvky státu na postižené dítě, na sebe, na byt. A to ještě nevíme, co všechno dostává. *hej*Je to pro paní opravdu náročná situace, ale není to tak strašné, aby bydlela zadarmo. Možná, abyste měla klidné spaní, zajděte na sociálku na vašem úřadu a zeptejte se tam, jestli ji mají v evidenci. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 13.05.13 12:41

Vaše smlouva odporuje OZ, a tudíž je neplatná, minimálně v té části o výpovědi. Výpověď z důvodu neplacení nájemného smíte dát až tehdy, dluží-li nájemce nájemné a služby minimálně za tři měsíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 13.05.13 14:36
avatar

zazu: díky za upozornění. Pokud budu příště psát nájemní smlouvu, tak to opravím.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.