Neúměrná výše pokuty bez důkazů

Od: Datum: 12.05.13 21:06 odpovědí: 5 změna: 13.05.13 12:37

Dobrý den,

nemáte někdo zkušenosti s řešením pokuty od Inspektorátu práce? Naše restaurace dostala pokutu 250 000Kč od Inspektorátu práce za to, že jsme zaměstnávali kuchaře bez pracovní smlouvy. Problém však tkví ve skutečnosti, že daného kuchaře v práci fyzicky nepřistihli, vycházeli pouze z prohlášení jeho kolegy. Zdá se velmi podivné ukládat pokuty jen na základě prohlášení druhé osoby.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.13 21:29

Zkušenost nemám, ale i soudy rozhodují na základě výpovědi svědků.

Ohodnoceno: 0x

Od: axlik*
Datum: 12.05.13 21:29

Zřejmě je to blbost, bez toho aby ho přistihli nebo to slyšeli přímo od něj na to právo zřejmě nemají, každopádně vám to stejně přeju jestli je to pravda ..Já se takle nechal napálit, když jsem nedostal žádnou smlouvu, jen jsem dřel jak blbej a pak jsem dostal naprosto absurdní peníze, vpodstatě úplnej výsměch vzhledem k tomu co jsem odpracoval. Čili tolik moje zkušenost..

Datum: 13.05.13 00:29

K posouzení situace byste musel uvést více informací. Takže jenom obecně:

250.000 Kč je nejnižší výše pokuty, kterou inspektorát práce za zaměstnávání na černo vyměřuje, (maximum je 10.000.000 Kč).

Odhaduji, že kontrola pokutu vyměřila ne kvůli svědectví, nýbrž proto, že jí při kontrole nebyla při kontrole předloženy všechny pracovní smlouvy.

Pokud jste se zmíněným zaměstnancem uzavřeli pracovní smlouvu včas (nejpozději v den nástupu zaměstnance), a pokud jste zaměstnance včas (do 8 kalendářních dnů od vzniku pracovního poměru) přihlásili na příslušných úřadech, doložte tyto skutečnosti inspektorátu práce.

doplněno 13.05.13 00:30:

Oprava: ... nebyly předloženy ...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.05.13 09:42

Dobrý den. Otázka je, zda se to zakládá na pravdě a zda je tudíž pokuta oprávněná. O tom se nezmiňujete...Pokud byla pokuta uložena oprávněně, pak mi to podivné nepřipadá. Pokud byla pokuta uložena neoprávněně, braňte se a doložte o tom důkaz...

Ohodnoceno: 4x

Od: buss®
Datum: 13.05.13 12:37

Nejlépe bude si přečíst příslušnou normu, tu máte v rozhodnutí a co odvolání? Nepřistihli kuchaře, může snad mít volno ne? Takže jste zaměstnávali a smlouva nebyla.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.