Příjmení ještě nenarozeného dítěte

Od: Datum: 12.05.13 10:07 odpovědí: 5 změna: 12.05.13 10:34

Dobrý den, s partnerkou čekáme mimčo. Nejsme manželé. Po narození chce partnerka dát dítěti příjmení po sobě a ne po mně jako po otci. Má na to právo? Jak je to s rodným listem? Co může nemůže, na co má práva a povinnosti ona a já? Poraďte prosím , jsme kvůli tomu v rozporu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.13 10:13
avatar

chceš poradit, kdysi se lide jak měli mimčo tak se vzali a nemuseli řešit kraviny*frajer*

Ohodnoceno: 4x
 
Od: buss
Datum: 12.05.13 10:15

Podívajte se na do zákona o rodině, vše máme upraveno.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 12.05.13 10:17
avatar

Pokud Vás matka třeba neuvede jako otce, nemáte vůči dítěti ŽÁDNÁ práva (ani povinnosti). Ožeňte se a máte vyhráno, jinak se s partnerkou budete muset domluvit...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.05.13 10:17
avatar

Dobrý den. Pokud je matka svobodná, pak příjmení bude mít dítě automaticky po ní. I když uvede jméno otce dítěte. Uznat otcovství lze na matrice souhlasným prohlášením rodičů a tím pádem budete uveden do RL dítěte jako otec. Anebo po narození dítěte řešit tuto věc soudní cestou, pokud se nedohodnete (žaloba na určení otcovství). Soud vyměří při té příležitosti i výživné. Budete mít právo na styk s dítětem a podílet se na jeho výchově.

doplněno 12.05.13 11:11:

Ono všechno jde za předpokladu, že se na tom rodiče dítěte dohodnou...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.05.13 10:34
avatar

Dneska je moderní žít bez svatby. Znám v okolí několik takových rodin, kdy zplozené dítě má pokaždé příjmení PO OTCI. Myslím si, že je to proto, aby, kdyby se partneři nakonec rozhoupali pro svatbu, u dítěte se to nemuselo měnit.

Jen jeden případ znám, že má dítě příjmení po své matce. Tam ale tatínek frnknul, svatba nepadá v úvahu a tak mamka dala dítěti své příjmení. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.