Jak ulovit holku snů?

Od: Datum: 12.05.13 00:07 odpovědí: 9 změna: 12.05.13 15:49

Jsem zamilován do bývalé spolužačky. Pořád na ní musím myslet a každou jinou pěknou holku mám tendenci porovnávat s touto mojí "vyvolenou". Na střední jsem jí nijak neoslovil, protože jsem byl poměrně dost plachej a než udělám nějaké rozhodnutí tak o něm strašně moc a asi i zbytečně přemýšlím. Jenže tato holka mě zaujala nejen tím, že se mi líbí, ale hlavně svojí povahou a chováním. Kamarádi mě podporují a říkají, že bych to měl rozhodně zkusit, ale já se bojím toho, že nějak špatně začnu a ani na schůzku nedojde ( na střední mi přišlo, že jsme po sobě i koukali, ale na čtení náznáků asi nemám talent, musel bych dostat pánvičkou po hlavě aby mi to došlo za včasu). To co bych chtěl konzultovat s větším počtem lidí je způsob jakým začít. Na střední jsem se s touto holkou bavil maximálně 3- 4 - nesmělost naprosto vítězila a navíc se kolem ní motala vždycky nějaká ta kamarádka. Ovšem rok po maturitě jsem si pořádně uvědomil své priority a chtěl bych to aspoň zkusit abych si v budoucnu nemusel nic vyčítat. Mám v plánu si s ní na začátek psát přes FB a poté bych jí rád někam pozval. Jen uvažuji nad tím, jestli nebude vylekaná když se jí na FB ozvu takhle náhle...navíc jsem si s ní nikdy ani nepsal. Je to dobrý nápad? Myslíte, že po týdnu či 14 dnech je to ideální jí napsat jestli bychom se nesešli? Stačí když si s ní budu psát tak každý druhý/třetí den? Zkouškové mi více neumožní. Nic jiného mě nenapadá, proto se s tím svěřuji zde. Je mi 20 let. Chápu, že podobné prosby se tu objevují často - o to více si budu vážit každé drobné rady , připomínky z Vaší strany!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.13 08:10

Za zkoušku nic nedáš, řekni ji všechno na rovinu, pak budeš vědět na čem jsi. Na rande jde pozvat i druhý den :), opravdu. Záleží na situaci...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.05.13 08:17

Jak píše hoummy , ale hlavně se vykašlete na ten váš neosobní FB za kterým se všichni mladí schováváte a komunikujete jen přes něj a v reálu máte strach někoho oslovit . Starší ročníky ho neměli a jaké pěkné chvíle při namlouvání a nahánění holek prožili tak to přeju i vám .*jasne*

Od: stan92
Datum: 12.05.13 09:48

Tak FB je sice trošičku neosobní, ale zase není jiná cesta jak jí najít a kontaktovat... :)

Od: buss®
Datum: 12.05.13 10:19

Nic o tom, zda někoho má. A co tak ji někam pozvat osobně?

Od: stan92
Datum: 12.05.13 10:30

Od kamarádů vím, že nikoho nemá. A pár lidí jsem se ptal jaká cesta by byla nejvhodnější a každej řekl, že po dlouhé době jí jen tak zavolat není prostě nejlepší nápad :)

Od: buss®
Datum: 12.05.13 12:01

Tak jednej podle kamarádů, když píšu osobně, tak myslím osobně, z očí do očí, ne volat. Zase něco obcházet... Myslíš, že utrhne, hlavu? Nebo někoho pošli...,

Od: askmenow*
Datum: 12.05.13 11:31

Určitě se jí na Facebooku ozvi. Myslím, že na FB nikoho nevyděsí, když se mu někdo ozve, neboj ;) Zeptej se jí, jak se jí daří, co škola/práce kterou dělá a tak dále. On ten rozhovor nějak plynout bude, neboj.

Psát si jednou za pár dní určitě stačí. Kdybys měl pocit, že si chce povídat víc, prostě se jí omluv, že se musíš běžet učit, ale že až budeš moct, zase jí napíšeš.

Neplánuj předem za jak dlouho jí pozveš ven, ono to tak nějak poznáš, kdy bude vhodná doba. Možná zmíní, že chce vyzkoušet nějakou restauraci/jít na nějakou výstavu/vidět nějaký film, tak pak můžeš zcela nenásilně říct, jestli tam nezajdete spolu. Nebo prostě podle jejích reakcí uvidíš. Taky jí můžeš pozvat ven třeba po nějaké zkoušce, kterou nějaký z vás složí, že si zasloužíte trochu zábavy venku.

Hlavně buď sám sebou, Zná tě, tak nemá cenu si hrát na něco, čím nejsi, prokoukla by to.

Držím palce, určitě to zkus.

Od: lulilka
Datum: 12.05.13 14:54
Souhlasim,urcite ji napis! Napis ji jak se ma,co skola,co je zkratka noveho... ona se ta konverzace pak nejak vyvine,uvidis!:) na to pozvani ven bych byt tebou ale zas tak nespechala,proste az bude nejaka dobra prilezitost,tak se ji chytni.Nejdriv bych si s ni radeji psala a az pak nekam jit. Drzim palce a napis sem pak,jak to dopadlo!:)

Datum: 12.05.13 15:49

Důležité je ten zájem projevit. A je jedno, jaký způsob zvolíte (zda Fb, tlf. či osobně apod.) Záleží na tom, nač se cítíte a k čemu posbíráte odvahu. Nejhorší varianta je _ neudělat nic. Nebojte se projevit tedy zájem, myslím si, že jí to nevyleká. Téměř každé děvče potěší zájem opačného pohlaví. Zda jej bude i opětovat, odhadnout nelze. To záleží již na vaší vzájemné komunikaci. Ale alespoň si nebudete vyčítat, že jste se nepokusil o navázání bližšího kontaktu s děvčetem, které se Vám líbí a zaujalo Vás...Tak držím palce a určitě si dodejte odvahu k jejímu oslovení!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.