Vysoký tep i bez aktivity

Od: Datum: 11.05.13 18:52 odpovědí: 9 změna: 12.05.13 20:42

Ahoj, už pár dní mne trápí vysoký tep, přestože nic nedělám... Normálně mám teď i 110-120 a to jsem i zkoušela pár hodin odpočívat, jenže to nepomůže (Srdce tepe jako o závod i přes to, že ležím a nějakou dobu se téměř nehýbu). Když si to zkouším změřit takovým tím přístrojem na měření tepu a tlaku (nevím jak se mu říká), tak mne to vystresuje a začne mi srdce bít ještě rychleji, dokonce mi to ukázalo už i 186, tlak mám normální. Celou dobu mi je špatně od žaludku a bolí mne i hlava. Nemohu normálně usínat, a když po několika hodinách snažení usnu, tak se probudím uprostřed noci a je mi na umření, teplotu mám normální. Je mi teprve 19 let a vůbec nemám ponětí, co to se mnou je. Za každou radu, co by to mohlo být děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 11.05.13 18:56

Dobrý den.

Osobně si myslím, že jste vystresovaná. Moc se pozorujete. Nemáte nějaké problémy ve škole, v rodině...? Z osobní zkušenosti si vzpomínám, že jsem mívala hodně vysoký tep z nedostatku hořčíku (latentní tetanie). V každém případě doporučuji zajít k lékaři, ať máte jistotu, že jste v pořádku.

Ohodnoceno: 0x

Od: laybor*
Datum: 11.05.13 19:17

Určovat diagnozu u compu nejde

Tepová frekfence je jen jedním z velmi nespecifických tělesných ukazatelů, sama tepovám frekfence může být řadou vlivů poznamenánaa,

měla by jste podstoupit minimálně základní vyšetření u praktického lékaře, který rozhodne o dalším vyšetření.

Od: bob1*
Datum: 11.05.13 19:42

Dobrý večer,

to je stres,nemáte problemy s něčím,nebo s někým.Všechno se dá léčit i když...Ale to musíte k lékaři.Moje mama když

viděla nemocnici tak měla to samé a pak dobrý. To bude dobrý,držím palec

Datum: 11.05.13 23:40

bob1. *palec**hej* Fakt jste dobrej! Za tří řádků určit diagnozu - stres. Domnívám se, že takhle rychle a přesně by to neurčil ani odborník na slovo vzatý. A jak tvrdíte, že to bude dobrý... To je na základě čeho, tento postřeh? Sakra, člověče, tady se může jednat o banalitu zrovna tak jako o velice závažné onemocnění. Jakkoliv to tady bagatelizovat je *bzum*. NIKDO tady nemůže tazateli říci, co mu je. To se dozví pouze u lékaře a někdy to může trvat hodně dlouho než se zjistí příčina.

Datum: 11.05.13 20:43
myslim, ze takhle ti neodpovi ani lekar, urcite co nejdrive zajidi k lekari, udela ti ekg a zakladni vysetreni... Jinak neberes nejake leky, stres, strava, telesna hmotnost (+ i -), prechozena angina atd, duvodu muze byt hodne... Kazdopadne bez lekarskeho vysetreni jsou vse jen spekulace, tak na nic necekej;)

Datum: 11.05.13 22:22

Léčím se s vysokým tlakem již mnoho let a můj tep je kolem 100 úplně normálně, někdy i více. Beru na to prášky, ale mocc nezabírají. Více to unavuje srdcce, protože pumpuje rychleji. Běžte k lékaři. Můžete mít i zvětšené srdce, což mě zjistili. Jste hodně mladý. Já se léčím od 33 let, je to dědičné.

Datum: 11.05.13 23:18

Všechno má nějakou příčinu. Sama si zkuste uvědomit, co je teď jinak než před začátkem problémů. Nezačala jste se jinak stravovat? Víc sportovat? Stres v práci? Těhotenství? Nemáte třeba nějakou zásadní nadváhu/podváhu? Nemohou to být vedlejší účinky nějakých léků/doplňků stravy? Možná máte něčeho nedostatek/přebytek. Může to být dost pravděpodobně i otrava z jídla, salmonelóza. Zvýšením tlaku/tepu a zrychlením metabolizmu se většinou tělo snaží vždy řešit nějaký zásadní problém.

Když tu příčinu odhalíte sama, bude to rychlejší a účinnější než vyšetření a prášky od doktorů. A hlavně se přestaňte měřit tím tlakoměrem. To je naprostá blbost která jenom stresuje a nic neřeší.

doplněno 12.05.13 14:33:

Stres z nástupu do nového zaměstnání to může být - "odborně" se tomu říká "předstartovní průjem", protože se tento stres, strach z něčeho nového, takto často taky projevuje. Můžete si stokrát říkat že o nic nejde, není to nic platné :) Někdy taky člověk nemůže usnout, nemůže dospat, musí pořád na danou věc myslet. Znám to taky dobře. Držím palce aby to brzo přešlo.

Od: mamba*
Datum: 12.05.13 08:41

To možná bude ono, zítra jdu poprvé pracovat, ale nepřijde mi, že jsem z toho nějak ve stresu. Možná v podvědomí, ale to sama nevím.

Od: mm*
Datum: 12.05.13 20:42

Mě zjistili hyperthyreozu. Měla jsem tak rychlej tep, že jsem cítila, jak mi pulsuje i břicho. Pak jsem šla k lékaři a z krve mi zjistli diagnozu hned. Po lécích to přestalo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.