Osoba Zdravotně Znevýhodněná

Od: Datum: 10.05.13 16:13 odpovědí: 1 změna: 10.05.13 17:37

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na několik otázek. V roce 2005 jsem byl uznán Osobou Zdravotně znevýhodněnou, pracoval jsem na několika místech a firmách, ale poslední rok je situace strašná. Nemohu najít práci, nevím ani zda můj "status osoby zdravotně znevýhodněné" stále platí. Kde a jakým způsobem lze zažádat o připadnou pomoc se zaměstnáním, co může získat zaměstnavatel a jakou mám šanci na obnovení statutu Osoby Zdravotně Znevýhodněné. Jsem epileptikem od roku 2003. Děkuji za odpověď.Mám vystudovanou SŠ obor Zdravotnictví, ale vzhledem k epilepsii ve zdravotnictví pracovat nemohu. Hledám zaměstnání,ale momentálně jsem po operaci a rehabilitace u mě bude probíhat nejméně mesíc. Může mi obvodní lékař pomoci např. se žádostí o invalidní důchod? Za rady a odpovědi děkuji. Kritiky prosím, aby raději nereagovali. MYslím, že tenro web není od toho shazovat lidi v tíživých situacích, ale od toho aby si lidé, kteří se v dnešní době doslova honí za ziskem a bůhví čím ještě navzájem pomohli a podpořili se.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 10.05.13 17:37

Novela zákona o zaměstnanosti, která začne platit 1. ledna 2012 zcela ruší kategorii osob zdravotně znevýhodněných, což těmto lidem přinese nepříjemná úskalí týkající se zaměstnání, protože nebudou již zařazení do systému podpor zaměstnávání.
Chartě sociálního podnikání (Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených České republiky, Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, Svaz českých a moravských výrobních družstev) se bohužel přes veškeré úsilí a mnoha jednání s MPSV zatím nepodařilo najít žádné systémové řešení ohledně zachová OZZ
A nebo
http://www.lmc.eu/fileadmin/u…_Zamestnavani_postizenych.pdf
Samozřejmě o ID Vám obvodní lékař pomůže.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.