Mohu odmítnout rekvalifikaci

Od: Datum: 10.05.13 14:04 odpovědí: 8 změna: 11.05.13 07:34

Přístí týden jsem pozvaná na UP na schůzku týkající se rekvalifikace, která by měla začít koncem května a končit 31.7. Měla bych dotaz jestli mohu odmítnout z důvodu že budou prázdniny a neměl by mi kdo hlídat děti. (6 a 7 let)

O rekvalifikaci bych zájem měla ale opravdu jsem nepočítala s tím že by byla o prázdninách


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 10.05.13 14:36

Odmítnout můžete, ale musíte počítat s tím, že důsledek může být i vyřazení z úřadu práce. Co školka, existují i ty, které fungují o prázdninách.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dexx®
Datum: 10.05.13 14:45
avatar
Kamarádce platil UP při rekvalifikaci agenturu na hlídání dětí ...poptejte se.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 10.05.13 14:49

Kupodivu i na úřadech jsou někde lidi, jděte na schůzku a vysvětlete situaci. Rekvalifikaci neodmítejte, ale požádejte o odložení z důvodu péče o děti. Myslím, že to dopadne dobře - hlavně klid, peníze drží oni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamilka*
Datum: 10.05.13 19:47

Školka by problém nebyla ale syn chodí do školy a družina opravdu o prázdninách bohužel nefunguje. Zkusím se tedy zeptat jestli by to nešlo odložit na září

Od: ronaldo007
Datum: 10.05.13 20:50

Věřím, že vám na ÚP vyhoví. Ale nemusí. Vy jste uchazeč o zaměstnání a musíte být připravena nastoupit do zaměstnání kdykoliv. Pokud nemůžete pracovat (rekvalifikovat se), pak je vaše evidnce na ÚP neopodstatněná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.13 21:18
avatar

ehm. a pokud byste nastoupila do zaměstnání, také byste o prázdninách nemohla pracovat?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.05.13 22:58
avatar

Dobrý den, Kamilko, jak to bude v případě, že Vám ÚP v těsné návaznosti na rekvalifikaci zprostředkuje zaměstnání?

Také odmítnete z důvodu péče o dítě? To by pravděpodobně vedlo k vyřazení z evidence.

Nemáte-li na prázdniny hlídání, bylo by podle mne rozumnější situaci řešit odhlášením z ÚP (nemůžete-li nastoupit na rekvalikaci nebo do zaměstnání, nejste uchazečem o zaměstnání).

___ Jinak (stejně jako předchozí rádci) doporučuji neodmítat rekvalifikaci, ale požádat o posunutí jejího termínu z důvodu péče o dítě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.05.13 07:34
avatar

Nabídky rekvalifikace si važte, nedají ji každému. Když jsem o ni žádala v zhruba 54 letech, odmítli mě s tím, že už mám příliš vysoký věk /doslova/ a že bych tu rekvalifikaci dlouho nevyužila. Prý by to byly zbytečně vynaložené peníze.*plac*

Zkuste poprosit o odložení. Ale - mohou Vám vyhovět nebo taky ne. Oni tady rozhodují, poskytují dávky a udávají pravidla.

Jinak: pokud byste sehnala práci, musela byste také o prázdninách pracovat. Stála byste před problémem, co s dětmi. Žádný zaměstnavatel by Vás nenechal 2 měsíce doma, tudíž byste řešila školky, družiny, babičky apod. Pokud to se získáním práce myslíte poctivě, musíte si uvědomit, že budete dělat i o prázdninách. A zajistit si na tu dobu péči o děti. Co manžel, co obojí prarodiče? Až budou děti starší, nějaký tábor apod.

V řadě měst fungují o prázdninách tábory volného dne. Děti ráno přijdou, většinou do domu dětí, navečer, když už rodiče přijdou z práce, děti odcházejí. Mají různé zajímavé činnosti, výlety, sport, rukodělné práce, dokonce i koupání. A není to až tak drahé. Jídlo s sebou. Vnoučata tam svého času také chodila a byla nadšena. Třeba výletem do ZOO. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.