Přídavek pro studenta

Od: Datum: 05.06.13 08:49 odpovědí: 10 změna: 05.06.13 13:26

Zdravím,

jsem ve velice špatné situaci.

Musím se vystěhovat z bytu.

Matka mě vyhazuje a není jiná cesta, to říkám rovnou.

Je mi 19 let a jsem studentkou 3. ročníku SŠ.

Mám stálou brigádu, ale omzený výdělek, a zrovna tento měsíc jsem musela přejít na dohodu o pracovní činnosti, takže se mi strhává 11% tzn. soc a zdr. Takže se můj výdělek ještě ztenčil.

Mám možnost sehnat ve svém městě studenské bydlení do 3000,- ale i tak je to pro mě moc a potřebovala bych vědět zda když se odstěhuji z domu a změním trvalé bydliště, tak jestli je možné dostat od sociálky nějaký příspěvek na bydlení dokud jsem student nebo něco podobného.

Matka na mě nedostává žádné přídavky, protože má vyšší výdělky a tehdy se už nic nedostává, takže má jen slevu na děti v práci. Tuším.

Uvítám jakoukoli radu. Kam zajít a nebo na co se přímo na sociálce zeptat.

Tlačí mě čas takže budu ráda ca jakoukoli pomoc, díky.

-A

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ducati996*
Datum: 05.06.13 08:56

Myslím si že od sociálky nic nedostanete,protože dokud studujete tak mají vyživovací povinnost rodiče. Takže by jste měla mít nárok na alimenty od rodičů.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.06.13 09:00

to nepřipadá v úvahu bohužel..

Od: ducati996*
Datum: 05.06.13 09:05

Pokud si necháte alimenty nařídit soudně,tak to rodiče nemine a budou vám muset platit. Částku vyměří soud podle výše jejich platu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.06.13 11:06

To je blábol. Dokud studujete, jsou rodiče povinni Vás živit. Tečka, tak hovoří zákon.

Obraťte se na sociálku a kdyby se cukali, tak poté na soud.

Datum: 05.06.13 09:02

Dokud se připravujete na své budoucí povolání studiem, oba rodiče jsou povinni Vás zabezpečit. Takže si promluvte 1/ s matkou a 2/ s otcem. Pokud jsou rodiče rozvedeni, tatík by měl platit alimenty. Neplatí?

A navíc, píšete, že mamka má pěkný příjem. Když jí z něho vypočítají na Vás výživné a taťkovi taky, myslím si, že budete mít dost, abyste zaplatila ubytování a ze zbytku vyžila. Navíc, když si ještě sama přivyděláváte. A´t to dobře dopadne! Jaga.

doplněno 05.06.13 09:06:

Ale padá to v úvahu, padá. Když Vás 2 lidé dobrovolně zplodili, tak mají povinnost Vás zabezpečit, dokud jste sama neukončila vzdělání /nejvýše do 26 let Vašeho věku/.

Je to ošklivé, ale když nedají dobrovolně, půjde to soudní cestou. Měla jsem rodiče spořádané a nedovedu si představit, že bych je honila po soudech, ale každý rodič je jiný. Takže když nic jiného nezbyde, výživné jim vyměří soud. Účel světí prostředky. *cert*

doplněno 05.06.13 10:28:

Jaký má mamka důvod, že Vás nechce v bytě? Nechováte se podle dobrých mravů? A pokud jste slušná a vina je na matce, co na to otec? Má Vás rád? Proč nezakročí on a matku nesrovná? To je takový podpantofelník?

Pokud ne, zkuste hledat pomoc u něho. Cožpak mohou rodiče jen tak vyhodit dítě z domu?

Datum: 05.06.13 09:07

Rodiče rozvedení nejsou.

Dokud jsem student vím že mě matka vyhodit z domu nemůže, nebo jestli může neudělá to protože by se styděla co by tomu řeklo okolí.

A tak mi život denno denně znepříjemňuje abych se sebrala sama a šla..

Snažím se to vydržet už několik let, ale už není jiné východisko, nemám chvilku klidu jak na učení i na něco jiného.

Je to peklo a nemůžu už jinak, pochybujui že by mi matka nebo taťka něco platili. Jeho výplata je posíláná na účet matky. Takže má útrum i on. Nedostane se ke své výplatě, vše má pod palcem ona. Takže jestli by to nebylo nařízeno nějak soudem nebo zaštítěno nějakým zákonem mám smůlu.

doplněno 05.06.13 09:09:

Takže soudní cestou jinak to nepůjde. Tímto jsem to řešit nechtěla, nemám na to nervy abych něco řešila po soudech a buh vi jak dlouho by to trvalo, tak mám asi smůlu.

Od: paw®
Datum: 05.06.13 09:43

No tak o penize jde v prvni rade. Zajdete na socialkuu a tam vam poradi. A kdyz to bude na delsi dobu, tak co uz. Penize dostanete. Kdyz se vyprdnete rto resit, tak nemate ani sanci nejakou korunu ziskat. Ale usetrite nervy a budete muset jist omitku ze zdi (podle toho, co jste psala o prijmu). O alimenty ale jde zazadat 3 roky zpetne (pokud se nemylim)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.06.13 13:26

Žalovat o výživné zpětně by mohla v případě, že by po tu dobu nežila ve společné domácnosti s rodiči, kteří ji po celou dobu živili.

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 05.06.13 10:03

Ano - smůlu budete mít, když nic nepodniknete. Asi jste si představovala, že stát vám dobrovolně měsíčně bude přispívat na živobytí, ubytování. Tak to nefunguje pokud máte roidče a jste studentem.

Nejdříve si veškeré informace zjistěte na sociálce, oni vás neukousnou. Myslím si, že když doma přednesete tato fakta rodičům, že k žádnému soudu nedojde a všichni uděláte kompromis a najdete společnou dohodu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.06.13 10:27
Dnes si zajdu na sociálku a poptam se,mockrát všem děkuji za rady a přeji pěkný zbytek dne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.