Faktura od plátcem DPH pro neplátce za nájem

Od: Datum: 09.05.13 15:03 odpovědí: 5 změna: 10.05.13 14:04

Jak vystavit fakturu, když plátce DPH fakturuje neplátci nájem garáže - dílny pro jeho ekonomickou činnost - s DPH nebo bez? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 09.05.13 15:48

platce DPH musu vzdy delat fakturu, na ktere je uvedena plna cena s DPH.

Je to uplne stejne, jako kdyz si koupite neco jako soukroma osoba. Taky mate na fakture vycislene DPH a platice plnou cenu.

Delat fakturu bez DPH by slo jedine v pripade, ze fakturujete zbozi/praci, ktere se vyvazi za hranice republiky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.13 15:55

Plátce DPH VŽDY MUSÍ fakturovat DPH!*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: flip
Datum: 09.05.13 19:36

Není pravda, zrovna nájem neplátci má svoje pravidla.. Nájem by měl být bez DPH, ač vy jste plátce, nesmítesi uplatnit dph ani u nákladů na vstupu... Pohledejte ještě, přesně nemám čas to hledat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: helena*
Datum: 10.05.13 14:04

Bohužel mají pravdu redbul a další dle §56 od.3 zákona o DPH je osvobozen už jsem si to dle jejich rady vyhledala.

Datum: 09.05.13 21:51

flip má pravdu. Ve vztahu plátce-neplátce fakturujete nájemné osvobozené od DPH (bez DPH) a zároveň máte omezené možnosti u nároku na odpočet DPH u Vašich nákladů spojených s danou nemovitostí (DPH na vstupu). Osvobození nájemného od DPH ale neplatí u prostorů pro parkování vozidel a krátkodobých nájmů. Takže pozor na to, k čemu je objekt zkolaudován a k čemu využíván. Jinak o osvobození blíže § 56 zákona o DPH.

doplněno 09.05.13 21:56:

Ještě doplním - pozor také na fakturaci el. energie apod. Pokud je elektroměr na Vás, tuto službu fakturujete samozřejmě zvlášť včetně DPH.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.