Jak zabavit ségru

Od: Datum: 08.05.13 16:02 odpovědí: 7 změna: 08.05.13 19:09

Ahoj,

je mi 10 a ségře 6. Každý už asi chápe, že ji musím hlídat*smich*. Ona si kreslí a já jsem na PC*klik* Pak za mnou přijde, že si "chce hrát". Vezmu panenku a hraju si s ní. Když nás to omrzí, jdeme si kreslit "popletená zvířata" (já nakreslím hlavu kočky, ona sloní chobot, potom následuje tělo housenky a ocas králíka...) a potom jí pustím na televizi DVD. Získám asi tak jednu a půl hodiny a nebo se s ní dívám... A pak se celý děj opakuje. Jenže já mám toho prcka ráda a chci, aby si se mnou užila. Ale nějak mi dochází nápady... No a tak se chci zeptat tady. Co s ní mám dělat? Hrát si s panenkama už ji asi trochu nudí, popletená zvířata zas nemusím já. Neví někdo, co bych s ní měla dělat?:D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 08.05.13 16:10

Ahoj, hezký vztah k sestře :) napadá mě už jedině, když je venku už konečně hezky, co se jít někam projít, do parku třeba? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.13 16:12
avatar

Ahoj, senzační, jaký máte vztah! *palec*

Jestli ráda kreslí, můžete si vyrobit pexeso nebo kvarteto. Zabavíte se při vytváření a potom i při hraní. No a v šesti už by asi zvládla nějakou tu deskovku ne? Člověče, nezlob se? Případně si ji můžete taky vyrobit, já měla Žížaly - obyčejných 10x10 políček, některá spojená žížalami, po kterých se sjelo třeba o dvacet míst dozadu nebo dopředu. :) A papírová klasika - piškvorky, skládané nebe-peklo-ráj...

Pokud nechcete něco tvořit, můžete si třeba prolistovávat nějaké obrázkové knihy. Já měla po pradědečkovi obrovský malovaný herbář a i když jsem byla přes zvířátka, tak s tím jsem se taky často zabavila.

A nejgeniálnější ze všeho jsou BUNKRY! *smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.05.13 16:13

Ahoj, co se jít třeba ven projít, házet si s míčem, schovávat se, jít si hrát na dětský hřiště, jezdit na kole.. Jestli vyloženě chcete být doma nebo třeba musíte, tak si můžete hrát taky na schovávanou, na počítači hrát hry pro dva, hrát normální nějaký deskový hry, skládat puzzle, hrát si na to, že ty si její mamka :D , něco společně uvařit... Takových možností je to mi věř sama jsem ta mladší sestra :D ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.13 16:15
avatar

Ahoj, můžete si hrát na kadeřnici - vymýšlej jí různé účesy, mašle a sponky do nich a pod. Na obchod: na stůl vyrovnej ze špajzu balíček čaje, pytlík mouky, cukru, kompot, hrášek v plechovce, tatranky, prostě, co tam máte. Neber věci ve skle, kdybyste něco upustily, aby z toho nebyl úraz. Peníze z papírků no a jedna prodává, druhá nakupuje. Pak se můžete vyměnit.

Moje sestra měla ráda, když jsem jí četla říkadla z ohromně tlusté knihy od Josefa Lady: Dětem. Ke každému říkadlu byl jeden jeho milý barevný obrázek. To měla nejradši a pořád mi knížku podstrkovala, i když to už slyšela stokrát.

Je od tebe hezké, že máš sestru ráda a že se o ni pěkně staráš. Ať vám ten vztah vydrží. Jaga.

doplněno 08.05.13 16:18:

Z dek jsme si udělaly bunkr pod postelemi a tam měly svá tajemství. Dneska, když vidím pro děti různé plastové a látkové domečky, pokaždé si vzpomenu, jak jsme špendlily deky kolíčky na prádlo, aby to drželo. Aspoń jsme se zabavily.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cissa*
Datum: 08.05.13 16:35

Doma být musím, kdyby máma zjistila že jsme byly někde jinde než doma, to bych měla zaracha do Vánoc :D

Datum: 08.05.13 16:52
avatar

Ahoj. Jsi pozorná sestřička, to oceňuji. :)..Co nějakou stavebnici? Obrázkové kostky? Tvořit z modelíny, vystřihovat, omalovánky...To by mohlo sestru také na čas zabavit...

Mrkni i sem, zda by Tě něco neinspirovalo. http://odkazy.seznam.cz/Volny…cas-a-zabava/Zabava-pro-deti/

doplněno 08.05.13 19:11:

PS: Napadlo mne ještě navlékání korálků. U toho holčiny též dlouho vydržely...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 08.05.13 19:09

Zkuste něco vyrobit, bude to zábava. A můžete to pak dát jako dárek rodičům. Třeba z papíru, nějaká zvířátka na špejlích... Taky se můžete podle návodů na internetu naučit skládat nějaká jednoduchá origami. O víkendu je den matek, tak můžete mamince vyrobit nějaké přání.

Na internetu se dá na vše najít spousta návodů.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.