Kdy mám právo na zaměstnanecké výhody?

Od: Datum: 08.05.13 11:40 odpovědí: 6 změna: 09.05.13 07:20

Pokud si najdu novou práci (nejdříve jsem ve 3 měsíční zk. době) mám právo na zam. výhody hned, nebo až po 3 měsících?

Výhodami myslím stravenky atd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 08.05.13 11:43

Na benefity není nárok. Závisí na zaměstnavateli, příp. na tom, co vyjednala odb. organizace, byla-li na pracovišti zřízena.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.05.13 12:26

Pro upřesnění: stravenky mi byly přislíbeny. Teď jen řeším to, zda na ně mám právo hned, nebo až po zk. době (ta je tříměsíční).

Od: mmmmm
Datum: 08.05.13 12:55

Konkrétně na stravenky Vám vznikne nárok po odpracování 1. měsíce v závislosti na odpracovaných dnech v měsící. Tzn. kolik odpracujete dní , tolik bude stravenek.

Datum: 08.05.13 23:39

Na benefity žádný nárok není, záleží na zaměstnavateli, jak jejich poskytování upravuje.

Např. u stravenek se často stkávám s tím, že nový zaměstnanec obdrží hned na začátku prvního měsíce (často i v den nástupu) tolik stravenek, kolik je v měsíci pracovních dnů.

V dalších měsících se už počet upravuje podle toho, kolik dnů odpracoval v předchozím měsíci.

Skončí-li pracovní poměr skončil předčasně, strhne si zaměstnavatel cenu za stravenky ze mzdy (případně by je zaměstnanec musel doplatit).

Datum: 09.05.13 07:05

Moje zkušenost je ta, že vše jsme dostali až po uplynutí 3měsíční zkušební doby.

1/ Do té doby jsme pracovali ve vlastním oblečení. Byla nařízena bílá trika bez potisku, kalhoty jakékoliv, ale dlouhé, boty bílé s bílou podrážkou /aby se nedělaly šmouhy na linu/. Teprve po ukončení zkuš. doby jsme vyfasovali firemní trika, kalhoty i antistatickou obuv. Do té doby bezpečákovi nevadilo, že jsme tam pochodovali 3 měsíce v pantoflích od Vietnamců, pak jsme najednou museli nosit jen jejich věci, vše ostatní bylo špatně.

2/Strava: První 3 měsíce,/ /zkušební doba/ jsme si mohli koupit oběd v podnikové kantýně za 65 korun /jen hl. jídlo bez polévky/. Polévku za dvacku. Skoro nikdo toho nevyužil, obědvat v práci za 85 korun je dost velký přepych.

Po skončení zkušebky nám aktivovali kartu, na kterou jsme jídlo odebírali. Najednou: polévka za 7,-- a hl. jídlo za 13,--. Porce pěkné, jídla chutná, výběr asi z 5. Stravné nám bylo pak strženo z výplaty. Platilo to jen v den, kdy byl zaměstnanec v práci.

Jako všechno, i tohle šlo obejít. Brigádník či člověk ve zkušební době si našel kmenového zaměstnance, který na oběd nešel. Dal mu dvacku, půjčil si jeho kartu a obědval za něj. Jaga.

Od: ron*
Datum: 09.05.13 07:20

Dobrý den.

Nárok na zaměstnanecké výhody se řídí vnitřním předpisem zaměstnavatele (např. Kolektivní smlouvou), ve kterém zaměstnavatel uvede nároky a podmínky pro získání jednotlivých benefitů. Na stravenky zpravidla vzniká nárok již první měsíc dle rozpisu plánovaných odpracovaných směn. V případě, že směnu neodpracujete a stravenku jste již obdržel, zaměstnavatel Vám ve mzdě příslušnou částku srazí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.