Práce a insolvence

Od: Datum: 04.05.13 19:46 odpovědí: 11 změna: 05.05.13 12:48

Zdravím, chci se zeptat, jsem v osobním bankrotu a potřebuji vědět, jaké je riziko, že se insolvenční správce domákne, že mám práci - na smlouvu o provedení práce? Dluhy splácím z důchodu, a kdybych nahlásil práci, musel bych všechny peníze odevzdat... Máte s tím někdo skušenost? Dík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 04.05.13 19:54

Rozhodně podstupujete zbytečné riziko. Přistoupil jste k osobnímu bankrotu, zavázal jste se řídit se danými pravidly, jejichž porušení může vést ke zrušení insolvence. Stojí to za to?

Ohodnoceno: 4x

Od: laybor*
Datum: 04.05.13 20:03

Čím dřív to splatíte,tím dřív budete mít celý plat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.05.13 20:07

lazbor. Nemáte až tak pravdu. tazatel může mít schváleno zaplacení 30ti % z celk.dluhu. Takže splaceno mít nebude nikdy.

doplněno 04.05.13 20:09:

laYbor. pardon:D

Datum: 04.05.13 20:22

Dříve ne, ale spíše bych řekl, čím víc přeplatí, tím více mu pak na konci po zaplacení ten insolvenční správce vrátí (pak třeba rekonstrukce domu, dovolená, auto apod.)

Od: skye®
Datum: 05.05.13 09:57

Co to tady píšete za nesmysly? Ze zákona je povinnost uhradit MINIMÁLNĚ 30% dluhů a to minimálně tady znamená, že můžete uhradit taky 70%, 90% nebo 100% dluhu (v tomto případě řízení skončí dřív). Rozhodně to není tak, že by dlužník zaplatil za 5 let 70% a insolvenční správce mu pak 40% vrátil!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.05.13 20:06

To vam nestoji za to riziko.vzdyt na to musi prijit.

Datum: 04.05.13 20:09

Také zdravím. Riziko je velké dost. Když se "nedomákne" sám, nezapomeňte na možnost případného udání...Rozmyslete si to, co vše je v sázce...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 04.05.13 20:44

Dohoda o provedení práce není smlouva. Na DPP smíte pro jednoho zaměstnavatele odpracovat maximálně 300 hodin v kalendářním roce.

Procházíte-li oddlužením, jste povinen veškeré příjmy, i ty, jichž dosáhnete nad rámec hlavního zaměstnání (nebo důchodu), např. dalším zaměstnáním, dědictvím (to byste nesměl odmítnout) apod. použít ke splacení dluhů.

Nenahlásíte-li insolvenčnímu správci veškeré příjmy, riskujete zrušení povoleného oddlužení (to soud může udělat tuším ještě 5 let po skončení splátkového kalendáře).

Pak byste se vrátil tam, kde jste byl před povolením splátkového kalendáře.

Ohodnoceno: 1x

Od: mike32*
Datum: 05.05.13 12:48

Soud může zrušit oddlužení pro porušování povinností dle paragrafu 412 a mezi ty povinnosti patří i přiznávat všechny své mimořádné příjmy ...

Do 3 let po osvobození a skončení řízení může soud osvobození odejmout vyjde-li najevo, že dlužník jednal při schvalování nebo průběhu oddlužení podvodně vůči věřitelům ...

Takže riskujete celkem hodně ... Vaše oddlužení a nebo i osvobození mlže být zrušeno!

doplněno 05.05.13 12:53:

A nemusí se to domáknout jen správce ... ale i někdo z věřitelů, kteří Vás, nemyslete si že ne, bedlivě sledují jak si v oddlužení vedete ... pak si počkají až uplyne 5 let ... a vy budete žádat o osvobození ... v ten okamžik pošlou na soud důkaz o Vašem porušování podmínek během oddlužení a soud Vám žádné osvobození nepřizná a pošle Vás do konkursu ...

Oddlužení není žádná sranda, ale vážná věc, tak se podle toho zkuste chovat a brát vážně Vaše povinnosti v oddlužení!

Od: pacourek*
Datum: 04.05.13 21:00

Riskujete že zatajite příjem velice ale zda ho budute muset odevzdat záleží na soudním rozhodnutí

Od: tica
Datum: 05.05.13 08:31

Musím nesouhlasit ,že to záleží na soudním rozhodnutí.Dostala jsem zpět daně,fú mi poslal složenku.Tuto jsem nahlásila svému insol. správci a ten mi oznámil,kolik musím odevzdat.V té době jsem ještě pobírala podporu.Takže sečetl částku podpory,plus daně,oznámil mi částku ke stržení a zbytek ponechal.Nicméně mám též DPP,ale psanou na svou neteř,takže pokud Vám to zaměstnavatel umožní,domluvte se na tom. Vím že si za své dluhy můžu sama,ale to neznamená že musím " chcípnout" hlady.

A máte pravdu pokud se domákne,a dá návrh na zrušení pro porušení podmínek budete slušně řečeno " v hajzlu".

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.