Otec mi úmyslně zadržuje výživné

Od: Datum: 03.05.13 23:10 odpovědí: 3 změna: 04.05.13 07:15

Dobrý den,

mám problém se svým otcem, s kterým nevycházíme.Před pár týdny jsem vyhrál soudní spor, který sám vyvolal z přesvedčení, že mu soud sníží výživné o 300Kč.Nicméně jsem student VŠ a tak mi soud zachoval výživné na původní částce a to prosím 1000Kč.Ikdyz mi otec posílá tak malé výživné, stejně mi dělá naschávaly... úmyslně ho posílá pozdě s tvrzením, že má 3 měsíce zákonou lhůtu bez postihu poslat zpožděně výživne.

Pro příklad, výživné za únor mi poslal 27.4.

Mě toto nepřijde normální a chtěl bych se proti tomu nějak bránit, je nějaká možnost?

Děkuji za odpovedˇ

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.05.13 00:01

no, tak asi jediná možnost je znepříjemnit otci život přes exekutora - tam stačí třeba i jedno nezaplacené (neúplně zaplacené) výživné. jestli vám tedy ta pozdě zaplacená tisícovka stojí za handrkování se s otcem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.05.13 00:32

Dobrý den. Martine, já vím, že čekáte na každou korunu..Ale jsou rodiče, kteří výživné nezasílají vůbec...Pokud otec pracuje, pak se jedině obrátit na exekutora a nechávat mu výživné strhávat rovnou ze mzdy exekučně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.05.13 07:15

Tři měsíce v kuse nemusel platit dřív, nyní musí, takže se celkem plete. Každopádně bych ho dal na soud asi znovu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.