Jaké jídlo na cestu?

Od: Datum: 03.05.13 20:22 odpovědí: 8 změna: 03.05.13 22:10

Dobrý večer, za 10 dní jedu do Londýna. Jedeme se školou, budeme tam 5 dní. V pondělí (13.5.) odjíždíme, asi kolem 11 hodiny, dopoledne. V autobuse budeme asi tak den, do rodin příjdeme až v úterý večer. Má otázka je, co si vzít na cestu za jídlo? A až budeme chodit po Londýně, mám mít už něco koupenýho ještě z ČR, případně benzinky v Německu, nebo si mám nějaké jídlo koupit přímo v Londýně( nějaký hranolky, pečivo ..)? Děkuji za odpovědi. Jo a ještě jsou angličani milí lidi? :D Co když jim nebudu napoprvé rozumět? Nevíte o nějaké stránce, kde jsou nějaké užitečné fráze? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 20:30
avatar

přesně neporadím, ale pečivo si můžete koupit čerstvé obvykle na místě a ssebou si vezměte třeba plátkové sýry vakuově zabalené, ty vydrží všecno nebo kus trvanlivého salámu nebo paštiku a podobně, prostě veci co snesou dlouhobéí skladování bez omezení teploty,ale ne at je to ho na kila. Třeba nějakou krybičkovou konzervu, ale pozor na mastnotu a tak. Neznáte trvanlivé věci -ale znáte. domluet se i s nějakým kamarádem. Nebojte v čsku je tak draho, že v anglii je draho podobne. Mira.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 20:45
avatar

My jedeme do Angle také, ale odjíždíme už tuto neděli. :D Já mám sebou z Kauflandu nějaké sušenky a slané tyčky + pití. Já moc velkou spotřebu jídla nemám, takže mi to snad bude stačit a když dojde, tak si koupím někde na benzínce nebo v nějakém krámu. Plus mám ještě nějaké bonbony.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 21:22
avatar

*smich* Bych umřel kdybych byl jen na slaných tyčinkách a bonbonech :) Jinak doporučuji asi si udělat dopředu ze pár toustů, přibalil bych nějaké musli tyčinky a pokud chcete tak pořádný řízek :) Hlavně nezapomenout pití.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 03.05.13 21:20
avatar

Pixlu rizku, pekac makovejch buchet, stangli vysociny, bochnik sumavy, sklenici sadla a medu, krnec utopencu a basu dvanactek.

To bych videl jako takovy dobry zaklad, bez nehoz bych byt Tebou ani nevlezl do autobusu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.05.13 21:24
avatar

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 21:22
avatar

Na první den určitě řízek, mezi dva chleby - na cesty nejlepší...Pak třeba rohlík promázlý máslem a na to suchý salám. Okurku, papriku, sušenky. Vzala bych i paštiku, kdyby bylo nejhůř. Dcera byla 4 krát v Anglii na práci a vždy to jistily hlavně řízky. Byla tam vždy spokojena, ale pracovala hodně hodin. Byla na hotelu a vždy říkala, že většinou mají nevychované děti a nechají je dělat, co chtějí...Ale vzpomíná na to ráda, je to už nějaký rok zpátky, ale tehdy si dovezla i dost peněz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 03.05.13 21:22

V poslední době jsem často jezdila po Evropě autobusem, tak napíšu, co si beru obvykle já: S sebou si dělám taky čtyři obložené housky/chleby - každá zvlášť zabalená ve fólii, proříznutá, dvě uvnitř s trvanlivým tvrdým salámem a dvě s plátky vejce natvrdo. Pak si beru tak 4 musli tyčinky (bez čokolády, znám se, v autobuse bych se určitě umazala). Samozřejmě pití. A tak dvě jablka. Pokud jedeš s parou, vezmi pytlík bonbonů nebo brambůrků, vždycky se v autobuse dělíme. Záleží, jak moc jíš, to neodhadneme... Mě tyhle zásoby obvykle vystačí tak na 20 hodin, ale přiznávám, že v autobuse, kde se nudím, jím dost.

K snídani bych si být tebou koupila ěnco čerstvého, ale je lepší být vybavenější. Dobré jsou na cestování třeba balené buchty (duetky apod.), také se neztratí pečivo a paštika (ta, která v obchodě není v chladícím boxu).

Jinak možná se ti to zdá jako přežitek, ale na cestování jsou vážně nejúžasnější řízky. Když nejsem líná, nasmažím si je s sebou, ale nedávám je mezi chleby, jak se to dělá obvykle. Dělám řízky malé, spíš takové nugetky. Hodně z nich vysaju mastnotu. Pak je naskládám do plastové krabičky. Do menší kyselé okurky. Chleba si nakrajím na krajíce (nebo koupím půlku krájeného) a je to neuvěřitelná bašta. Hlavně mi vyhovuje, jak jsou řízečky malé, že je můžu jen tak "zobat".

Moje doporučení je: hlavně si to užij. Nemá cenu s sebou tahat kila jídla, to je lepší si něco koupit. Znám sama sebe - i když mám jídla dost, někde pak vidím něco dobrého a moc to chci.

A k Angličanům: V Anglii jsem byla 2x ještě když jsem byla na střední, angličtinu jsem tenkrát neměla nic moc, ale vždy mi vyšli vstříc. Jsou zvyklí na lidi, pro které angličtina není mateřský jazyk, je to přecijen země, kde cizinců žije hodně (v ČR se zas tak často s někým, kdo je z ciziny, ale učí se česky, nesetkáme...). Dokonce jsem i bydlela v rodinách. Zkušenosti mám dvě, jednu horší, jednu báječnou... rozhodně se nemáš čeho bát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cowslip*
Datum: 03.05.13 22:10

Určitě doporučuju ty tousty, vydrží více dní a člověk má i pocit, že jí opravdové jídlo. Pak upeč nějakou buchtu- bez polevy a krémů, přece jenom jedeš autobusem, jablka jsou skvělá a samozřejmě nějake sušenky, tyčinky, sladkosti, slanosti.. :D a vždycky si můžeš koupit na benzínce bagetu :)

Jinak jak už bylo řečeno, jsou zvyklí, že lidi neumí, takže buď v klidu. Při nejhorším máš ruce, nohy :D hodně štěstí :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.