Pojištění u OSVČ

Od: Datum: 03.05.13 18:52 odpovědí: 1 změna: 03.05.13 19:16
avatar

Prosím, nevíte někdo, jak je to s placením zdravotního a sociálního pojištění u OSVČ, když si nevydělá ani na to pojištění? Musí se zaplatit minimální výše u každého pojištění aspoň v minimální výši za každých podmínek? Přišlo od zdravotní pojišťovny, že dlužíme za minulý rok, přitom na iternetu na stránkách zdr poj byla tabulka, když se zadaly příjmy za celý minulý rok, vyšel doplatek 1 Kč, z důvodu nízkých příjmů. Co teda platí? Podotýkám, že OSVČ je v roce 2012 prvním rokem jako hl prac poměr. Byla by nějaká šance, platit nižší zálohy, kdyby byla tato práce vykonávána jako vedlejší prac poměr? Ale zase, asi musí být ten hlavní pracovní poměr. Děkuji, asi to nevydržím do pondělí, až se tam zavolá, tak zkouším, zda nemá někdo podobné zkušenosti, nebo to ví určitě, k.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 19:16
avatar

Zaměňujete pracovní poměr se samostatnou výdělečnou činností. Jde však o dvě různé oblasti.

Vykonává-li OSVČ hlavní SVČ, je povinna platit zdravotní i sociální pojištění.

OSVČ vedlejší může po dohodě se zdravotní pojišťovnou a s OSSZ odvádět nižší zálohy na pojistné. To je ale možné pouze v případě, že za ni bude jinak zdravotní a sociální pojištění odvádět zaměstnavatel.

Případně hradí zdravotní pojištění za některé skupiny obyvatel stát.

___ Více informací najdete na webu JakPodnikat.cz

Poznámka: Osoby, za něž nehradí zdravotní pojištění stát ani zaměstnavatel, jsou povinny zdravotní pojištění platit i v případě, že nemají žádné zdanitelné příjmy.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.