Botička od soukromé firmy

Od: Datum: 03.05.13 15:02 odpovědí: 9 změna: 10.05.13 00:09

Dobrý den, začátkem roku jsme dostali botičku za nezaplacené parkovné od soukromé firmy. Jelikož se jednalo teprve o druhý den placení parkovného v našem městě, domluvili jsme se s pracovníky firmy, že zaplatíme pouze parkovné za příslušnou dobu a tzv. manipulační poplatek za sundání botičky platit nebudeme. Dnes nám přišel dopis od té firmy, že evidují nezaplacenou pohledávku - manipulační poplatek za sundání botičky. Všude jsme se dočetli, že botičku může dát pouze policista či strážník, exekutor či třeba pracovník banky pokud je auto na splátky a majitel neplatí, nikde jsme se nedozvěděli, zda může dát botičku soukromá firma. Co si o tom myslíte? V dopise je dále psáno, že botička byla sundána za přítomnosti strážníka městské policie, což ovšem není pravda.Děkuji za rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 15:21

Dobrý den, chtěl bych služební číslo toho strážníka, který tam nebyl a zašel bych k vám na městskou polici, s vlídným jednáním si myslím, že uspějete. Ještě lepší by bylo, kdyby jste u MP měli někoho známého. Určitě bych to neodkládal, páč to mohou být hajzlíci, kteří to mohou po čase dát různým vymahačům, ať již si říkají jakkoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 03.05.13 15:49

Třeba Vám dali ještě pak druhou, i to je možné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.13 23:34

soukromá firma to bude jistě prezentovat jako výkon zadržovacího práva pro zajištění své pohledávky, není to otázka pokuty správního orgánu, ale smluvní sankce.. trochu šroubovité, ale obecně asi přípustné..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milunkac*
Datum: 08.05.13 10:23

Takže myslíte, že firma pro toto oporu v zákoně má? A pokud by došlo k nějakému sporu o manipulační poplatek, spor by firma vyhrála? Díky! :)

Datum: 08.05.13 10:55

S dobrým právníkem jde všechno. Přečtěte si nějaký "parkovací řád" nebo tak něco, co je na jejich parkovacích automatech. Určitě tam o tom bude zmínka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milunkac*
Datum: 08.05.13 11:16

Oni se dopustili několika chyb - v parkovacím řádu mají, že botičku sundavají až po zaplacení, nám ji sundali před, dále má být při sundavání přítomna městská policie, což nebyla a má ztotožnit řidiče, což se také nestalo. A na parkovacích automatech mají uvedenou smluvní pokutu 500 Kč, po nás chtějí 800...

Datum: 08.05.13 11:45

pokud máte argument, že bez zaplacení vám nemohli botičku sundat dle vlastního parkovacího řádu, tak bych to neplatil (ovšem s vědomím toho, že společnosti, které se tímto živí, nebudou líné si svých 800 kč vyžalovat) každopádně se nejprve zkuste dohodnout s tou společností, argumenty, jak vidím, již zjišťujete..

obecně bych odpověděl asi tak, že podobných konstrukcí výběru sankcí za parkování znám víc, ale neznám případ, ve kterém by řidič uspěl v soudním sporu; což ovšem neznamená, že se nestal a už vůbec že by se to s dokonalou znalostí věci nedalo dokázat.. při sledování judikatury nejvyšších soudů člověk narazí každý rok na několik nečekaných zvratů.. je třeba si odpovědět na otázku, zda mi to za to stojí..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milunkac*
Datum: 08.05.13 20:49

A co odvolání se na osobu blízkou? V té době ještě platila...

Od: cobrak*
Datum: 10.05.13 00:09

Nevztahuje se to zpětně...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.