Zastavení exekuce

Od: Datum: 03.05.13 13:05 odpovědí: 6 změna: 08.05.13 19:07

Dobrý den,

mám tento dotaz. Soud mě a manželece povolil oddlužení splátkovým kalendářem a dneska nám přišlo od exekutora, že vzhledem k tomu že jsme v úpadku tak oprávněný chce zastavit exekuci a vyzývá nás abychom se k tomu vyjádřili. Jde mi o to, že když budeme souhlasit, tak jestli oni pak mohou exekuci nařídit znovu. Protože rozhodčí nález bude platný i nadále a jestli bychom nemuseli platit náklady exekuce opět. A tak dokola.

S pozdravem a děkuji za odpoveď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 13:29

Zastaví exekuci a přihlásí se do toho Vašeho oddlužení?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 14:05

Už se přihlásili dávno, už to oddlužení soud schválil. Teď chce oprávněný zastavit zcela exekuci protože jsem v úpadku. Ale jak jsem vygoogloval tak na mě ani nezáleží, protože pokud oprávněný chce zastavit exekuci, tak exekutor vždy vyhoví. Mě spíše jde o to, jestli jí pak nemůžou nařídit znovu. A abych platil náklady exekutora ještě jednou.

Datum: 07.05.13 23:30

můžou, ale jednak s tím, jak správně tušíte, nic neuděláte, a druhak vám to může být jedno, protože pokud budete na konci oddlužení osvobozen od zbytku nesplacených pohledávek, tak už po vás nikdo nic ze starých dluhů nevymůže...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 08.05.13 18:52

Omyl - do 3 let od osvobození od zbytku neuspokojených pohledávek může kdokoliv z věřitelů podat návrh na odejmutí osvobození pro porušení podmínek - podvádění při schvalování nebo průběhu či osvobození oddlužení ...

Osvobození od zbytku neuspokojených pohledávek neni definitivní do 3 let od právní moc rozhodnutí o něm pokud vyjde najevo do 3 let po osvobození, že dlužník jednal při schvalování nebo průběhu oddlužení vůci věřitelům ...

Poté nastáva situace pro dlužníka taková jako před oddlužením - to znamená konkurs, exekuce a věřitelé se můžou domáhat svých pohledávek zase všemi možnými způsoby ... tak pozor na to ... ju?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.13 19:07

píšu, pokud bude tazatel osvobozen... pokud mu bude osvobození odejmuto, tak nebude osvobozen..

mimochodem odejmutí nenásleduje konkurs; imho zbytečný příspěvek..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 03.05.13 15:03

Dobrý den,

takže za prvé :

- dle paragrafu 109 ins.zákona od podání návrhu na oddlužení na soud - respektive po zveřejnění v ins.rejstříku - již NELZE ŽÁDNOU EXEKUCI VYKONAT! Chystaná novela ins.zákona, která je nyní v parlamentě upřesnuje tento paragraf k tíži věřitelů aby nemohlo docházet k nějakému omylu a prakticky od podání ins.návrhu na soud se všechny exekuce prostě ZASTAVÍ A NELZE JE VYKONAT!

za druhé :

- vy jste povinnen se zdržet po schválení oddlužení jakéhokoli mimosoudního jednání s řádně přihlášeným věřitelem, ale i těmi nepřihlášenými, které by mohlo poškodit jiné řádně přihlášené věřitele!

- v usnesení, kterým Vám bylo scháleno oddlužení to máte jasně napsáno, že dle paragrafu 412 nesmíte zvýhodnovat žádného věřitele před jiným.

za třetí :

- určitě musíte mít přiděleného ins.správce, tak nějak nechápu proč nesměřujete tyto vážné otázky k němu - kdyt od toho si ho i platíte ne?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.