Týrání v dětství vs následky

Od: Datum: 03.05.13 11:42 odpovědí: 8 změna: 03.05.13 21:05

dobry den.mam takovy problem.byla sem v detstvi tyrana.a mam takovej problem,ze kdyz me nekdo chytne za ruce a da mi je nahoru a nepusti me.tak zacnu brecet.z niceho nic.a to i kdyz mi to udela pritel,kteryho mam moc rada.je mozny,ze se mi v detstvi neco stalo a ja si to nepamatovala?da se to nejak zjistit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 11:56

ano, dá se to většinou zjistit. Například za využití hypnozy. Ale vedené jedině odborníkem.

doplněno 03.05.13 12:59:

u hypnozy nejde o to, tuto vzpomínku vyvolat ...a nechat být. S tím se potom pracuje. Hodně lidí, kteří něco traumatizujícího zažili, potlačí tuto vzpomínku kamsi hluboko do svého nitra. Snaží se ji naprosto vymazat z paměti. "Zdánlivě" se jim to povede. Prostě si na TO nevzpomenou. Ale TO zůstavá v tom kterém člověku a může se kdykoliv znovu objevit. Spouštěcí mechanismus může být cokoliv : melodie, vůně, konkrétní slovo, určitý pohyb. Pak můžou nastat opravdu velké problémy. Jestliže odborník zjistí příčinu, je schopen tento stav léčit. Ano, někdy jsou první kroky pro postiženého bolestivé. Ale časem dojde k tomu, že se se svým problémem naučí žít. Začne jej zvládat. Nejednou se stane, že se najednou vyřeší problémy, které v první chvíli nebyly dávány do souvislosti. Ale znovu opakuji: Toto musí dělat člověk, který věci opravdu rozumí. Ne žádný pseudošarlatán.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 11:56
avatar

Dobrý den. Některé špatné vzpomínky člověk dokáže potlačit a opravdu zapomenout. Hypnoza, vedená odborníkem, by je mohla vyvolat... Otázka je, zda by to pro Vás bylo nějakým přínosem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 12:36
avatar

No to je nepříjemné :( Pravděpodobně ttauma z dětsví, očividně. ZKusil bych toho terapeuta a nebo se snažit odvykat. Zkuste si z toho dělat třeba legraci, najděte nějakou vtipnou hlášku, pohyb nebo něco a přesuňte problém na jinou kolej. Hlavně si musíte uvědomit, že ať to bylo čímkoliv, je to už pryč, za vámi a už vám nic nehrozí a život jde dál. Tak to zkuste s úsměvem, bojujte. Třeba to bude trvat dýl, ale nakonec to odezní.

Já měl totiž něco podobného hezkých pár let. A nikdy jsem v tom nerýpal, jen jsem to tiše pozoroval a už to pár let nepřišlo a snad ani nepříjde. A rozmazávat to nechci, ať to bylo cokoliv, odešlo to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 03.05.13 12:41
avatar

To máte, jako lidé, kteří prošli koncentrákem, tak ani po válce někteří nemohli koncentrák navštívit, coby dochovalou "památku" časů válečných, přesto, že byla doba míru. Pokud někdo prožije silný prožitek, pak stačí málo, malý impuls a vybaví se v podvědomí a spustí původní strachy. Já bych nikam nechodila, myslím tím hypnozu, nebo jiné podobné metody, aby se stav nezhoršil. Jednodušší bude, říct příteli, co Vám vadí, tak ať Vám nedělá ani z legrace. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beruska91*
Datum: 03.05.13 20:45

ja mu rikala,ze mi to vadi.a stejne me tim zlobi

Datum: 03.05.13 17:33
avatar

Mně přijde poněkud zvláštní, že by "Vám někdo měl dávat ruce nahoru a nepustit Vás".

To samo o sobě považuji za natolik nepříjemné, že může k popsané reakci dojít, aniž by předcházel nějaký negativní prožitek z dětství.

Ale možné je i to.

___ Pokud byste se rozhodla pro hypnózu, přidávám se k "předřečníkům": Pozor na šarlatány! Svěřte se "do rukou" pouze zkušenému psychologovi/psychiatrovi (hypnózu můžete podstoupit u obou).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beruska91*
Datum: 03.05.13 20:46

to neni jako,ze by me drzel pevne.ale proste provokovani,zlobeni.jak je da nahoru,tak je zle

doplněno 03.05.13 20:46:

ja bych na hypnozu sla.ale mam strach.a neverim v tomhle nikomu.hypnoza neni zadna sranda

Od: pb®
Datum: 03.05.13 21:05

Jestli takhle blbě ze srandy provokuje, tak bych ho při tom zkusila jen tak ze srandy kopnout do kulí. Uvidíte, že příště ho to ani nenapadne.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.