Podání výpovědi na střední škole zač.prázdnin

Od: Datum: 03.05.13 09:43 odpovědí: 8 změna: 05.05.13 22:29

Dobrý den,

učím na střední škole a nyní před prázdninami, tedy 15.6.2013 budu podávat výpověď. Pracuji na škole 4 tým rokem na dobu neurčitou. Výpověď podávám z důvodu stěhování. Mám nyní zkrácený úvazek, tudíž mám měsíčně kolem 14 000Kč měsíčně. Chtěla jsem se optat jak na tom budu finančně o prázdninách, když se do pracovního výkazu červenec, srpen vždy píše dovolená.

Děkuji za odpověď,

Koseva.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bt
Datum: 03.05.13 15:50

Budete mít nárok jen na část dovolené, necelý měsíc. Dovolenou vám proplatí, popřípadě vám ředitel dá dovolenou vybrat během června, kdy na střední škole již nejsou čtvrté ročníky a hodiny za vás odučí ostatní, kterým hodiny v červnu odpadnou.

.

Nepíšete, ke kterému dni chcete pracovní poměr ukončit. Když výpověď dáte 15. 6., tak vzhledem k dvouměsíční výpovědní lhůtě byste skončila pracovní poměr až koncem srpna, nebo 15. 6. budete končit a výpověď jste již podala? Rozvázat pracovní poměr můžete též dohodou a ředitel na ní bude zřejmě trvat, aby vás nemusel platit během prázdnin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lotty*
Datum: 03.05.13 17:52

Dnes jsem hovořila s ředitelem a řekla mu, že výpověď budu podávat 15.6. Pracovní poměr chci ukončit na konci školního roku, tudíž 30.6. Nebo co byste mi poradil? Nevím totiž co mám dělat. Nevím, jaká částka mi bude vyplacena, pokud si nevyberu dovolenou. Každopádně si na prázdniny hledám práci.

Na dohodu rozhodně nepřistoupím.

Od: bt
Datum: 03.05.13 21:55

Výpovědní lhůta je dvouměsíční a začne běžet od následujícího měsíce. Konec školního roku je vždy až k poslednímu srpnu a od 1. září začíná nový školní rok. Vy chcete ukončit pracovní poměr k 30. 6. 2013, což je neděle. Takže byste měla ukončit pracovní poměr k pátku 28. června dohodou. Vzhledem k tomu, že jste hovořila s ředitelem, tak vám měl říci, že podávat výpověď 15. 6. je nesmysl, neboť pak by vám pracovní poměr skončil až posledního srpna. Zároveň vás měl informovat, jak ukončit pracovní poměr ke konci června a jakým způsobem vám proplatí dovolenou.

Vaší poznámce, že na dohodu rozhodně nepřistoupíte, vůbec nerozumím. Vždyť jedině dohodou můžete ukončit pracovní poměr ke konci června. Nebo chcete být v pracovním poměru celé prázdniny? Jinak jste měla dát výpověď do konce dubna, pak by běžela dvouměsíční výpovědní lhůta a červnem byste pracovní poměr ukončila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.13 01:55
avatar

Zaměňujete výpověď z pracovního poměru, jež na sebe váže dvouměsíční výpovědní dobu, s dohodou o rozvázání pracovního poměru.

V případě dohody, kterou lze uzavřít pouze v případě, že s ní souhlasí obě strany, skončí pracovní poměr sjednaným dnem.

V případě výpovědi skončí pracovní poměr uplynutím (a odpracováním) výpovědní doby.

Podle mne je pro Vás výhodnější doručit řediteli 28. června 2013 písemnou výpověď. Výpovědní doba začně běžet 1. července a pracovní poměr skončí (stejně jako školní rok) 31. srpna 2013.

Protože bude pracovní poměr trvat až do konce června, budete mít nárok na 8 dvanáctin z roční výměry dovolené.

Skončíte-li dohodou k 30. červnu, budete si pravděpodobně muset v době prázdnin sama platit zdravotní pojištění.

___ Přestože není povinností zaměstnavatele přistoupit na návrh rozvázání pracovního poměru dohodou, odhaduji, že Vám ředitel vyjde vstříc. Proplacení šesti dvanáctin dovolené jej přijde levněji než 8 dvanáctin, navíc za Vás už nebude muset odvádět zdravotní a sociální pojištění.

doplněno 04.05.13 02:04:

Oprava 5. odstavce (moc jsem spěchala):

Skončí-li pracovní poměr 31. srpna, budete mít nárok na 8 dvanáctin z roční výměry dovolené, skončí-li 30. června, budete mít nárok na šest dvanáctin a skončí-li pracovní poměr již 28. června, pouze na 5 dvanáctin z roční výměry dovolené.

___ Já bych doporučila dát klasickou výpověď. Práci si můžete hledat i v době čerpání dovolené, případně můžete do nového zaměstnání nastoupit i když budete v původním zaměstnání čerpat dovolenou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lotty*
Datum: 04.05.13 08:36

Velice Vám děkuji za odpověď, 28. června doručím řediteli písemnou výpověď, budu mít tedy právo na vyplacení 8 dvanáctin dovolené, v době čerpání dovolené budu (doufám) pracovat na živnostenský list v jiném městě, kam se na začátku prázdnin budu stěhovat. Zřejmě u nic budu pracovat i další školní rok.

Jinak do výpovědi, jejíž formulář jsem si stáhla z netu jen dopíši přesné datum nástupu v roce 2009 a pak vyplněné to dám řediteli do rukou. Nebo doporučujete zaslat poštou na adresu školy? Někde se doporučuje, aby kopii výpovědi podepsal někdo ze sekretářek v případě, kdyby ředitel výpověď nechtěl podepsat. Možná tedy výpověď zašlu poštou.

doplněno 04.05.13 08:54:

Ještě se optám, v lednu jsem měla kvůli státnicím studijní volno, na které má nárok každý, kdo pracuje a zároveň dokončuje vysokoškolské vzdělání. Dala jsem to tehdy jako písemnou žádost. Mohou mi to započíst do dovolené, kterou si mám vybrat?

Od: bt
Datum: 04.05.13 13:29

Jen se divím, že se přímo nedomluvíte s ředitelem školy. Studijní volno nemá vliv na délku dovolené. My neznáme všechny okolnosti. Zdali jste dostávala studijní volno, tak škola (zaměstnavatel) musel se studiem souhlasit. Nebyla k udělení souhlasu se studiem nějaká podmínka? Obvykle se souhlas se studiem poskytuje s tím, že dotyčný pak několik let setrvá v současném pracovním poměru. Jinak by mohl zaměstnavatel uplatňovat nárok na vrácení prostředků, které do vás investoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lotty*
Datum: 04.05.13 20:37

Dobrý den, povolení k volnu na studium jsem podávala písemně já a ředitel školy na to nijak písemně nereagoval. Tedy, tato podmínka, že bych musela vracet peníze, které do mě investovali, tam nebyla. Popravdě řečeno, dávám výpověď z důvodu náhlého a nutného stěhování do jiného města.

Datum: 05.05.13 22:29
avatar

Paní učitelko, doporučila bych volit (používat) přesné pojmy. Vy jste požádala o studijní volno (případně jste podala žádost o poskytnutí studijního volna). "Povolení k volnu na studium" jste podat nemohla, neboť studijní volno povoluje zaměstnavatel (vedení školy).

___ Přestože zaměstnanec může dát výpověď z jakéhokoliv důvodu i bez uvedení důvodu, doporučuji ve výpovědi uvést některý z vážných důvodů skončení pracovního poměru podle zákona o zaměstnanosti.

Pokud by Vám podnikání nevyšlo a musela byste se registrovat na úřadu práce, nebude se v případě uvedení vážného důvodu následně krátit podpora v nezaměstnanosti.

___ Vážné důvody (zákon č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti, (§ 5 písm. c)

doplněno 05.05.13 22:33:

Výpověď bych radši předala osobně proti potvrzení převzetí na kopii výpovědi. Předat ji klidně můžete v sekretariátu - zaměstnanci, který je pověřen přebíráním pošty.

Pokud byste chtěla výpověď zaslat poštou, použijte doporučený dopis s dodejkou a odešlete cca v polovině června.

Pošta Vám po doručení výpovědi vrátí dodejku s potvrzeným datem převzetí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.