Registrace na úřadu práce

Od: Datum: 03.05.13 00:22 odpovědí: 2 změna: 03.05.13 06:11

Dobrý den. Zítra se musím jít narychlo zaregistrovat na úřad práce proto, aby můj budoucí zaměstnavatel dostal dotace. Ale problém je v tom, že při registraci potřebuju prý nutně doklad o nejvyšším ukončeném vzdělání a já ho nemám. Stěhovala jsem se do jiného města a do zítřka ho určitě nestihnu najít. Když tam příjdu a nebudu mít žádný dokument, tak mě nezaregistrují? Lze tato situace nějak vyřešit? Moc prosím o radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 01:21
avatar

ÚP má úřední hodiny od pondělka do pátku (v pátek do 11.00), v sobotu Vás nezaeviduje.

K registraci Vám postačí OP plus potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list), vše ostatní budete moci doložit až na další schůzce se zprostředkovatelkou.

___ Jestli jste ještě na ÚP evidována nebyla, doporučuji se předem seznámit s právy a povinnostmi uchazečů o zaměstnání (při registraci podpisem potvrdíte, že jste s nimi byla seznámena, ale nebudete mít čas si je důkladně pročíst).

Poznámka: Podle mne případná dotace pro budoucího zaměstnavatele nesouvisí s tím, jestli se zaregistrujete dnes nebo až v pondělí.

doplněno 03.05.13 21:47:

Ono je to trošku jinak: Dotace se neposkytují "na lidi", nýbrž na zřízená pracovní místa. Vhodné uchazeče vybírá (nebo alespoň navrhoval) úřad práce, a to z řad dlouhodobě nezaměstnaných.

Jestli se zaregistrujete v pátek nebo v pondělí by tedy nemělo hrát žádnou roli.

doplněno 03.05.13 21:50:

Viz: informace k politice zaměstnanosti

Ohodnoceno: 0x
 
Od: reta
Datum: 03.05.13 06:11

Nám bylo řečeno že dotace se dá získat jen na uchazeče o zaměstnání, takže musím nesouhlasit.Lidé o které jsme zažádali,museli být evidenci, protože součástí kolečka o dotace bylo vyjádření jejich " zprostředkovatelky".

Nicméně počítejte s tím, že to bude nějakou dobu trvat,naše firma žádala v únoru a přišli jsme na řadu až teď, protože žádostí na místním ÚP bylo moc.Takže evidentně záleží na rychlosti " úředních šimlů".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.