Jaky je postup

Od: Datum: 02.05.13 17:41 odpovědí: 9 změna: 03.05.13 12:32

Dobry den chtel jsem se zeptat,jak postupuje policie kdyz me treba pristihne primo pri spachani trestniho cinu nebo prestupku,myslim tim co se bude dit dal,jestli me musi rovnou odvest na policii atd diky...

doplněno 02.05.13 17:44:

nebo jestli vas jen skontrolujou a odjedou pryc a pak si vas teprve predvolaji

doplněno 02.05.13 17:45:

a do jaky doby si vas musi predvolat


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.05.13 18:08
avatar

Při spáchání trestného činu budete zadržen a předveden na služebnu, kde vám bude sděleno obvinění a podle charakteru skutku se popřípadě budu rozhodovat o návrhu na vazbu. V případě přestupku budete zpravidla předveden rovněž.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.05.13 18:14

trošku blbost ale jinak ok.. nebo tebe jak změří na cestě tak tě pak odvlečou na služebnu? *zed*

Záleží jaky přestupek je spáchán.. a u trestného činu si myslím že to je bez diskuze..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moonk*
Datum: 02.05.13 18:23

takze kdyz me chyti primo pri cinu tak me rovnou odvezou na polici tak tomu mam rozumet

Datum: 02.05.13 19:35

Ne, je to individualni. *frajer*

doplněno 03.05.13 08:41:

Buďto uveďte konkrétně co jste provedl, jinak tady plácáme z vody. Každopádně na přestupek je promlčecí lhůta rok od doby spáchání přestupku. U trestných činů je to viz. odkaz: http://business.center.cz/bus…restni-zakonik/cast1h4d2.aspx . Každopádně některé trestní řízení se vede i přes několik let *frajer* Takže v podstatě je to individuální podle situace. U TČ jsou dány podmínky vazby v podstatě vždycky, ale o tom zda bude nebo ne, rozhoduje státní zástupce.

doplněno 03.05.13 10:28:

Prominte, ale z Vašeho způsobu vyjadřování ten Váš příklad nechápu. *zed**nevi*

doplněno 03.05.13 10:30:

Po třech letech (kdyby byl rovnou na místě) asi ne (pokud by se však nesehnal, tak proč ne? Jinak souhlasím s bussem, navíc praxe ve spolupráci se státními zástupci a soudy je všude jiná.

doplněno 03.05.13 11:39:

Pořád se ptáte na to samé? Já prostě nechápu větu, kde jsou vynechaná slova, to se na mne nemůže nikdo zlobit. Prostě řekněte na rovinu co jste provedl (stejně jste tu pod anonymní přezdívkou) a je to ne? Pokud Vás u toho chytnou, tak prostě záleží na mnoha okolnostech, ta volba je vždycky na tom policistovi a on si jí pak musí obhájit před svým nadřízeným. Takže může být ten dotyčný zadržen, popř. mu je dána předvolánka, nebo je odvezen na záchytku nebo do nemocnice pokud je např. pod vlivem OPL nebo alkoholu. Říkám vám znovu, je to individuální, případ od případu. Takže dokud neuvedete konkrétní skutečnost, tak se to nedá tak jednoznačně říct.

doplněno 03.05.13 11:43:

Uvedu příklad, někde zloděj něco ukradl (nebudu rozebírat, byl to prostě trestný čin) je k tomu navíc kamerový záznam. Zloděj ale utekl, následně někdo zavolal, že toho zloděje někde vidí, tak tam lhídka PČR přijela, muže zkontrolovala a podle pokynů útvaru, který šetření k tomu trestnému činu vede se muž nezadržoval. U jiného útvaru by se ale rovnou zadržel.

doplněno 03.05.13 11:50:

Jinak ve většině případů se to dělá tak, že např. zloděj v krámě ukradne něco (buď je to recidivista je tzv. "dvojkový" <§205 odst. 2 zák. č. 40/2009> nebo ukradne něco v hodnotě 5.000,- a více), hlídka PČR ho na místě zadrží §76/1 tr. řádu, předvede na útvar PČR, tam se "pacient" dá do cely, kde čeká na výslech, u trestného činu může čekat na dobu nezbytně nutnou, nejdéle však na 48 hodin (státní zástupce tuto lhůtu podle trestního řádu může prodloužit), na dobu delší rozhoduje soud o vazbě. Následně se pachatel vyslechne a buďto se propustí, kdy se bude dále dělat šetření a až vyšetřující policista uzná za vhodné, tak pachatele předvolá nebo nechá předvést a sdělí mu obvinění. Nebo sdělí podezření ihned po krátkém výslechu (u zkráceného přípravného řízení ), poté se provede výslech podezřelého a pachatel ve lhůtě po dohodě se státním zástupcem a soudcem putuje rovnou k soudu (z tohoto důvodu se to jmenuje zkrácené přípravné řízení - zpravidla recidivisté u krádeží, popř. maření výkonu úř. rozhodnutí a vykázání).

doplněno 03.05.13 13:39:

Ten co Vám říkal o výtržnictví, tak ať si dá pár facek a podívá se do trestního zákona na to, co vše musí skutek splňovat, aby tam bylo výtržnictví. Takže pokud tam byla na výletě školka a děti to viděly, tak výtržnictví, pokud tam byl zájezd erotomanů a nikoho z nich to nepohoršilo, tak je to jen přestupek. I toto je ten důvod proč furt říkám, že je individuální. Tak snad jsem poradil. Promlčecí dobu jsem Vám také napsal. Každopádně dle mého názoru, pokud je to skutečně tak, jak píšete, byl to přestupek, který se buď vyřešil domluvou a nebo se oznámil na magistrát který jej měl nárok do jednoho roku pokutovat, buďto jej nesehnali (nepřevzal poštu popř. bydlí jinde než trv. bydliště) a nebo nestihli, tak je to promlčené.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: moonk*
Datum: 03.05.13 08:00

je to individualni?to je mineno jak?...to jako ze vas jen skontrolujou odjedou pryc a pak si vas predvolaji az treba po 1.roce?vzdyt nato museji mit nake lhuty...kdy a jak co udelat...docela me to zajma jak to je kdyz vas chyti primo pri cinu tak by vas preci meli rovnou zadrzet a zacit vysetrovani ne?...jsem stech odpovedi docela zmateny tak jak to vlastne je diky za dalsi odpovedi..*cteni*

doplněno 03.05.13 08:52:

to ja vim ale spis me jen zajma kdyz vas chyti u tr cinu tak vas preci zadrzej hned vyslechnou bud pusti nebo ne..ale to jestli vas zadzej zrovna atd...priklad kdyz se treba nekdo porve prijede tam policie ta toho cloveka jen skontroluje a odjede tak s toho zrejme nic nebude ne..preci by si toho cloveka nepredvolali az po 3letech k vyslechu,,.to by ho zrovna zadrzeli ne?

doplněno 03.05.13 08:56:

nemyslim tim vazbu ale zadrzeni po spachani tr cinu kdyz vas chyti na miste nebo chvilku po nem...

doplněno 03.05.13 10:58:

no ja nechapu tu vasi odpoved,jinak kdyz vas treba policie pristihne jak neco kradete tak co udelaji

doplněno 03.05.13 12:03:

takhel pred 4 roky si kamarad delal dobre v lese nekdo zavolal policii ty ho jen skontrolovali a odjeli nic vic tak jestli by to resili hned nebo az po tak dlouhe dobe...pry tam byl s pritelkyni ale ta stacila odejit pry to je jen prestupek verejne pohorseni ale nekdo rikal ze to muzou brat jako vytrznictvi...tak proto se ptam jestli by to resili zrovna kdyz by ho chteli obvinit

doplněno 03.05.13 12:04:

ptam se ja protoze on nema internet...

Datum: 03.05.13 11:05
avatar

Já nechápu, že někdo nechápe, že VŽDY ZÁLEŽÍ NA KONKRÉTNÍCH OKOLNOSTECH.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.05.13 11:40

:D bod *pivo*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 03.05.13 09:15

Doporučuji nastudovat si zákon o P ČR vč. o obecní policii a pak trestní řád. Podle toho se koná.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.05.13 12:32

Nedá mi to: Jde hlídka policie parkem a najednou vidí, jak zpod keře vyčuhují nahé nohy. "Člověče, co tam děláte?". "No, já tady souložím", ozve se mužský hlas. "Tak to máš za 200,-Kč pokuty a padej odsud". Zpod keře se ozve dívčí hlásek " Tak to jste hodný, že za tak málo." ... "Jóóó, tak vy jste tam dva!?! Tak to je za 400,." :D

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.