Daňové přiznání

Od: Datum: 30.04.13 16:54 odpovědí: 3 změna: 30.04.13 21:43

Pokud jsem podal daňové příznání, ve kterém byly správně všechny údaje, kromě jména a příjmení (ponechal jsem jiné jména z předešlého formuláře) a nyní jsem tuto skutečnost zjistil s tím, že již uplynula lhůta pro podání daňového přiznání, jaké přiznání mám podat, abych tuto chybu napravil - dodatečné či opravné? Jak jej následně vyplnit - stejně, nebo jen upravit chybné údaje? Ještě jedna otázka - můžu zmocnit třetí osobu (FO, nepodnikatele), aby toto daňové přiznání za mě podal, tzn. pouze odnesl na FÚ. Děkuji mnohokrát.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dfa
Datum: 30.04.13 19:25

nikdo?

Od: ron*
Datum: 30.04.13 20:20

Dobrý den.

Pokud máte daňové přiznání celé v pořádku, jen máte špatně uvedené jméno, není dle mého názoru třeba podávat přiznání opravné či dodatečné. Zajděte si na FÚ a s příslušnou pracovnicí se jen domluvte na opravě jména. Jen můj názor, možná někdo poradí lépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uskaŽ
Datum: 30.04.13 21:43

Řešila bych to dopisem na FÚ s přílohou kopie daňového přiznání . Na podatelnu FÚ může přijít kdokoliv s čímkoliv, kopii dopisu si nechte v podatelně potvrdit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.