Co jsem to vlastně podepsala?

Od: Datum: 04.11.12 16:55 odpovědí: 4 změna: 04.11.12 18:21

Opatrovník /městského úřadu/ mé maminky mi dal podepsat nějaký formulář kvůli příspěvku na péči. Spěchala jsem a machrovala, že vím oč se jedná a zpětně si uvědomuji, že to byla chyba. Vím, že na úřadě by mi asi nechali do formuláře nahlédnout, ale nevíte někdo, co jsem to mohla podepsat? Byl to jen jeden podpis, prý to musí podepsat příbuzný a je to jen formalita. O mamku se stará pečovatelská služba, ale příspěvek je nutný kvůli hospitalizaci v ústavě.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 04.11.12 17:00
avatar

Nóóóó, teď se asi jenom budete muset modlit že vám nepodstrčili papír na kterým třeba bylo napsaný že vaše maminka odkazuje veškerej svůj majetek městu.*nevi*

Snad vám dali podepsat správnej papír a vy se příště budete pořádně dívat na všechno co podepisujete.*bzum**zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blba
Datum: 04.11.12 17:15

To nejde. Já nemám za mamku plnou moc a ani už mít nemohu. Je nesvéprávná. Tak za ni darovat nic nemohu.A formulář byl o příspěvku na péči. Opatrovník byl ochoten jej se mnou projít, to já kráva jsem chtěla zamachrovat a podepsala. Nic mi vážného nehrozí, ať už jsem podepsala jakoukoliv kolonku, ale vrtá mi to hlavou.

Datum: 04.11.12 18:21
avatar

Asi bych se toho nějak moc nebál, pokud je to nějaký oficiální dokument a pokud měl opatrovník snahu to s vámi projít, nebude to nějaký podraz. Pro klid v duši se na opatrovníka ještě jednou obraťte a poproste ho o dodatečné vysvětlení. Pokud to není nějaká darebnost, určitě vám vyhoví a bude klid.

Spíš to může být poučení pro příště. Stejně, jako vás nutí na ulici něco rychle podepsat a pak zjistíte, že jste si objednala sadu hrnců nebo supervýhodný telefonní tarif.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 17:13
avatar

To, že někdo podepsal papír, aniž ho přečetl se stává hodně často. A pak se není co divit. Mohla jste podepsat i přiznání k vraždě...*smich* Nebo že souhlasíte s dluhem půl milionu korun.

Vraťte se zpátky k opatrovníkovi a nechte si ten formulář znovu předložit.

Ohodnoceno: 5x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.