Exekuce-co mohou?

Od: Datum: 29.04.13 13:40 odpovědí: 4 změna: 01.05.13 22:49
avatar

Zdravím,chtěla bych se zeptat..moje mamka už přes rok nemůže sehnat práci,byla na nemocenské,potom na pracáku,ale už 4 měsíce nepobírá ani korunu,takže žijí jen z důchodu jejího manžela,tudíž jsou rádi že mají na nájem a jídlo,takže neplatí ty 4 měsíce půjčky co mají a že už to prý předali vymahačům.Trvalé bydliště mají v domě u mamčinýho táty(ted už dům patří její sestře),která je odtamtud odhlásí a budou mít trv.bydliště na úřadě tedy.Zajímá nás co tedy exekutoři mohou?Chodí jen na trv.bydliště nebo i na přechodné kde jsou v podnájmu..i tam jim můžou něco sebrat?Jediné co tak nějak mají,tak pár blbostí a auto,to jim můžou sebrat?Zkrátka co prostě mohou a nemohou(kdyby to náhodou přišlo)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 29.04.13 14:06

Nejlépe si počíst v exekutorském řádu, kde jsou jejich oprávnění. Jdou tam, kde předpokládají majetek, peníze..., včetně auta.
A nebezpečí je i pro toho, u koho bydlí, ten se musí umět bránit. . Přechodné bydliště u nás neexistuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.13 14:23
avatar

Také zdravím. Exekutor chodí tam, kde se domnívá, že má dlužník nějaký majetek a věci. Takže na místo trvalého pobytu i tam, kde fakticky dlužník bydlí. Auto exekutor sebrat může, pokud je vlastníkem dlužník. Novela umožňuje soudním exekutorům postihnout nově i bankovní účet či mzdu manžela či manželky dlužníka, a to pro dluhy spadající do společného jmění manželů SJM. Zabavit exekutor může vše, o čem se domnívá, že patří dlužníkovi. Pokud je vlastníkem věci někdo jiný, bude to muset prokázat a žádat o vyloučení své věci z exekuce.

Přehled toho, co nemůže exekutor zabavit : http://exekuce-poradna.com/co-nelze-zabavit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.13 17:23
avatar

Účet už mamce zablokovali,nyní chtějí uvalit exekuci na důchod jejího manžela..takže nebudou mít pak už ani na nájem..

Od: haamm
Datum: 01.05.13 22:49

Hyenismus nejvyššího kalibru! Zákony schválila mafie k platnosti od 01.01.2013. Už jdou i na nevinné rodinné příslušníky dlužníků, neoprávněné zabavování řidičáků za alimenty apod. Za chvíli snad začnou okrádat i sousedy, kteří se nacházejí v blízkosti dlužníků. Takové zákony jsou specifické pouze pro ČR. Já už žiji skoro 10 let v Něměcku a když sleduji z médií co se v ČR děje naskakuje mi z toho husí kůže a zároveň se mi otevírá kudla v kapse. Kdy už konečně někdo s těch nešťastníků takovou zlodějskou svini sejme. ČR by měla být za takovéto páchané zločiny vyloučena z EU a OSN za porušování svobody občanů, domovní svobody, lidských práv a zločinů proti lidskosti páchaných na vlastním národě. Víte vůbec někdo jak např. probíhají exekuce v Německu a ostatních demokratických zemí EU? Tam vám musí exekutor nechat na účtě 1000 Euro (ca. 25.000 Kč) jako životní minimum na osobu! V ČR je to tuším něco přes 6.000 Kč z čehož se nedá zaplatit ani nájem. Dále v demokratických zemích EU nesmí být exekutor soukromý podnikatel, to tamní zákony přímo zakazují! Může to být pouze a pouze jen soudní úředník. Navíc náklady si může účtovat maximálně 2-3 % z pohledávky. V ČR je to někdy až 1.000 %! Nehoráznost a zločin neznající mezí! V rámci zákonů EU smí exekutor vstoupit pouze do prostor, které obývá prokazatelně pouze dlužník! V ČR může defacto kamkoli na základě svojí vykonstruované ničím neprokazatelné a nikým nedosvědčené doměnky kde se nachází dlužník příp. jeho majetek nebo věci. Zákony mu tedy přímo posvědcují okrádání, šikanování a vydírání jeho nevinných přibuzných příp. lidí nacházejících se v bezprostřední blízkosti nějakého dlužníka. Navíc k tomu hrubost a brutalita exekutorských vykonavatelů v ČR je na úrovni gestapa a estébáků. Typickým příkladem je např. fyzické napadení stařenky kdesi na Moravě, kterou zmlátili až do bezvědomí a to jen proto, že se měl u ní nacházet dlužník. Nikdy to nebylo prokázáno! V žádné jiné demokratické i nedemokratické Zemi na celém světě nemají exekutoři navíc jako soukromí podnikatelé větší pravomoci než policie! Na ČR už bylo u mezinárodního soudu pro lidská práva ve Štrasburgu podáno několik žalob právě v souvislosti se zločiny exekutorů. Je nutné aby si toto všechno nenechal český lid líbit a postavil se tváří v tvář proti zločinu a bojoval za svobodu občanů a dodržování lidských práv. Pište všichni poškození na helsinský výbor na ochranu lidských práv, Amnesty international, zpravodajství BBC apod. Posílejte všechny stížnosti zahraničním médiím ne českým a už vůbec ne Exekutorské komoře ČR nebo ministerstvu (ne)spravedlnosti. Všichnmi jsou přímo placeni a sponzorování mafií, např. manželka ministra spravedlnosti je soukromá exekutorka. V demokratickém světě by toto bylo naprosto nepřípustné a už jak s etických důvodů tak z důvodů střetu zájmů! ČR je semeništěm zločinu který přímo posvědcují zákony schválené parlamentem a vládou zločinců, korupčníků, podvodníků, vlastizrádců a masových vrahů!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.