Evidenční list důchodového pojištění 2012

Od: Datum: 28.04.13 13:11 odpovědí: 1 změna: 28.04.13 21:31
avatar

Je nějaká změna u toho A5 tiskopisu - Evidenční list důchodového pojištění 2012

A pokud je možné podat i vytištěný ČB tiskopis zasláním poštou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.13 21:31
avatar

Stejný tiskopis ELDP platí od 1.1.2009, změna byla pouze od 1.1.2012 v číselníku kódu (druh prac.-práv. vztahu) při vyplňování. Můžete použít kteroukoli šarži, číslo u čárového kódu není rozhodující.

Můžete zaslat poštou nebo doručit osobně papírový tiskopis, vyplněný na stroji nebo vytištěný v počítači (ne barevnou tiskárnou a obstříhat, některé OSSZ takový tiskopis nepřijmou, do tiskárny musíte vložit orig.tiskopis z OSSZ). Lze zaslat také elektronicky přes VREP (musíte mít kvalifikovaný certifikát) nebo datovou zprávou do určené datové schránky (toto je možné od 1.2.2013 a lze zasílat všechny předepsané tiskopisy, mrkněte na www.cssz.cz, sekce e-podání).

Letos je ještě umožněno papírové podání, od příštího roku by se předepsané tiskopisy (přehledy, oznámení o nástupu, ELDP, přílohy k žádosti o dávku...) měly podávat pouze elektronicky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.