Jak získat kopii své pracovní smlouvy?

Od: Datum: 27.04.13 09:32 odpovědí: 9 změna: 28.04.13 12:45

Ahoj všem,

obracím se na Vás s jednou perličkou,se kterou byste mi asi mohly poradit a při nejmenším pomoci...

Před časem jsem pracovala pro jistou pojišťovnu (nebudu jmenovat).Měla jsem zkoušky u ČNB a získala certifikát na jehož základě jsem měla i sprostředkovatelskou smlouvu s pojišťovnou jako výhradní pojišťovací agent a ta byla podložená pracovní smlouvou a po třech letech i ukončena.

Před časem mi byl vykraden byt a né jen tato smlouva ( i ukončení)a certifikát od ČNB byli odcizeny a je to zaprotokolováno i v tretsním oznámení na policii.Nyní si zřizuji živnost a potřebuji tuto pracovní zkušenost doložit k vyřízení vázané živnosti na vystavení živnostenského listu na úřadě.Kontaktovala jsme tedy telefonicky původní pojišťovnu ,kde byla v mém městě pobočka s tím,že se mi ozvou a to taky udělaly,ale jejich arogantní přístup mi doslova vyrazil dech.

Jejich slova zněla,nechceme s Vámi mít žádné dočinění,smlouvu jste od nás dostala i ukončení a víc se s Vámi nehodláme bavit.Moje argumenty je vyloženě nezajímaly.

Zůstala jsem s opařeným výrazem doslova mrtvá.Není mi jasné jak dále postupovat při vyřízení kopie své pracovní smlouvy ,kterou potřebuji doložit a certifikátu a nechápu,proč zaujaly tento postoj.Kde je právo v tomto případě..myslím,že na vystavení kopie není nic tak složitého a mám na ni nárok.Jak v takovémto případě postupovat.

Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 27.04.13 12:00

Když jsou tak arogantní použijte zákon na ochranu osobních udajů a vyžadujte na zakladě tohoto zákona kopie

doplněno 27.04.13 12:10:

Podle tohoto zakona máte pravo na kopii všeho co vedou o vás kterákoliv instituce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.13 12:06

pacourek. Na jakém základě? Co má společného ochr.os. údajů a vydání kopie pr.smlouvy?

doplněno 27.04.13 14:59:

Já se domnívám, že nejsou povinni Vám dát kopii smlouvy. Ale jak píši, je to jen má domněnka...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brebentilka
Datum: 27.04.13 12:32

..právě potřebuji nějaký zákon o který se opřít a argumenty, abych to mohla řešit dál ..předpokládám a vím,že mají dobrého právníka,který také jedná arogantně..

Od: saw*
Datum: 27.04.13 15:08

Bohužel na tohle žádný zákon neexistuje. Smlouva se vyhotovuje ve dvou vyhotoveních a zaměstnavatel nemá povinnost dělat její kopie. Pokud sdělí, že nemá povinnost, je to skutečně tak.

Zkuste to řešit ještě písemně. Pošlete doporučený dopis na adresu zaměstnavatele a požádejte o tuto skutečnost písemně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.13 15:22

saw. Já Tě malinko poopravím. Nežádejte, poproste *modla*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brebentilka
Datum: 27.04.13 19:44

..tak poprosím ..ovšem jsem opravdu zvědavá jak tohle dopadne a když se zeptám jinak..je možné abych nějakým jiným způsobem prokázala dobu pracovního závazku u dané pojišťovny?..pokud to opět dopadne špatně..tu praxi mi nikdo upřít nemůže ,ale asi bych to cítila jako obrovskou křivdu si nezřídit pracovní činnost se živnostenským oprávněním jen protože mě někdo sabotuje z mě neznámých důvodů a chce mi dělat zle...

Od: brebentilka
Datum: 27.04.13 19:51

napsala jsem take email přímo na instituci Úřad pro ochranu osobních údajů a jsem zvědavá na jejich odezvu,při nejmenším mě snad nasměrují a nebo podají další informace

Datum: 27.04.13 23:35
avatar

Zkuste se obrátit na OSSZ, kam zaměstnavatel musel každý rok zaslat ELDP.

Není to sice pracovní smlouva, ale pro začátek byste doložila alespoň dobu trvání zaměstnání v pojišťovně. Certifikát nezískala pojišťovna, nýbrž Vy - ohledně jeho duplikátu se obraťte na ČNB.

Ohledně duplikátu pracovní smlouvy se zkuste obrátit na inspektorát práce. Zákoník práce sice zaměstnavateli nestanoví povinnost vystavit duplikát pracovní smlouvy, ale zaměstnavatel by Vám měl na základě Vaší písemné žádosti vystavit potvrzení o zaměstnání pro důchodové účely. (I to by Vám mohlo pomoci.)

___ Poznámka: Zajímalo by mne, o kterou pojišťovnu jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brebentilka
Datum: 28.04.13 12:45

..jde o pojišťovnu


VICTORIAVOLKSBANKENpojišťovnaa.s se sídlem v Praze v právním zastoupení Mgr. Pavel Fraňek

teť již se změněným názvem na ERGO pojišťovna a.s

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.